Adventistiuskova=Jeesukseen uskova

ilmiömäistä

adventisti:

On Jeesuksen uskossa, uskoo Jeesuksen todistukseen Ellen Whiten sanomassa. Ellen Whiten kirjoitukset ovat syntyneet Pyhästä Hengestä ja ovat profeetallista sanomaa ja ohjeita seurakunnalle ja yksityisille henkilöille. Sellainen adventisti=Jeesus uskoinen, joka ei usko Ellen Whiten sanomaan, ei ole adventisti ollenkaan. Ellen Whiten sanomaan uskominen auttaa pelastumaan eksytyksiltä. Adventisti on siksi adventisti koska ei halua uskoa harhaoppeihin eikä kuulua babyloniin..

Nimiadventisteja valitettavasti on olemassa. he ovat samanlaisia kuin muutkin nimikristityt. He ovat uskonnollisia ihmisiä jotka voivat puhua Jeesuksesta mutta mieluummin katsovat vaikka jalkapalloa kuin julistavat adventtisanomaa!

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • grröhöhöm

      gröhöm krhrömm.. öh pöh pummmmmm. höpö, painu helvettiin..

    • H E R Ä Ä P A H V I !

    • on todistanut

      siitä Ellen G. Whitestä. Adventisti taitaa tosiaan pelastua eksytyksiltä kun on "niin metsässä", ettei juuri enää paremmasta väliä. Voipi tietysti olla, ettei adventistikaan halua uskoa harhaoppeihin mutta mitä se enää auttaa kun jo on niin harhassa kuin olla voi.
      Jos adventistit ovat sellaisia, että he katsovat jalkapalloa, niin perin kummallisia ihmisiä ovat. Olen minäkimn nähnyt jalkapallon muttei siinä nyt niin paljon katsomista ole: vasimelonin kokoinen mustavalkoisella nahalla päällystetty pyöreä pallo. Ei meikäläinen ainakaan kovin kauan yhtä palloa viitsi katsoa toljottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      157
      5970
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      114
      5555
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5247
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      3255
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      55
      2789
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2601
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2290
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      2090
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      1900
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1821
    Aihe