Ammattayhdistyksille

Viranomainen vois käydä katsoon mihin on vaalien aikaan virrannut rahaa .
Kumma homma tuo lahjavero , kun poliitikot on siitä vapautettu ?
Niin voihan toisten hyväksi laskuja maksella Kait?
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rahaa tulee ja menee , valtio nuolee näppejään.
Vain Bensan hintaa muistetaan nostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tilintarkastus kirjoitti:

Viranomainen vois käydä katsoon mihin on vaalien aikaan virrannut rahaa .
Kumma homma tuo lahjavero , kun poliitikot on siitä vapautettu ?
Niin voihan toisten hyväksi laskuja maksella Kait?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu