KEPUn kehittämispäällikkö ja vaalisuunnittelija Lasse Kontiola on ollut mukana avustamassa Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistystä yhdistyksen perustamisessa ja tilien avaamisessa. Pääministeri Matti Vanhanen (KEPU) pitää asiaa luonnollisena.
Kehittyvien maakuntien Suomi perustettiin KEPUn puoluesihteeri Jarmo Korhosen aloitteellisuudesta ja puoluesihteerin huoneessa. Vaalisuunnittelika Kontiolalla oli jopa tilien käyttöoikeus yhdistyksessä.
Nyt Matti Vanhanen ja Jarmo Korhonen ovat muka ihan tietämättömiä Kontiolan toiminnasta. Tämähän on maailman suurin vale ja mm. euroedustaja Hannu Takkula sanoo ettei Kontiola sooloile tällaisissa asioissa. Kontiola toimii aina esimiestensä luvalla. Tässä tapauksessa esimiehiä ovat Vanhanen ja Kontiola.
Nyt sitten Vanhanen ja Korhonen palkitsevat puolueen uskollisen soturin Kontiolan heittämällä hänet susille. Tällä nuo nilkit kuvittelevat itse selviävänsä kuin koira veräjästä.
Äänestäjät kuitenkin näkevät Vanhasen ja Korhosen likaisen pelin läpi.
KEPU heittää uskollisen soturin susille
5
390
Vastaukset
- Yllättynyt Matti
Tämä tieto tuli Vanhaselle epämielyttävänä "yllätyksenä". Vanhanen ei ole rahaa KMS:ltä pyytänyt vaan ne rahat ovat tulleet hänelle yllätysten yllätyksenä.
- qwerty!
Keskustan puoluekokouksen piti ilmeisesti olla Korhosellekin läpihuutojuttu, mutta nyt taitavat junttamiehet joutua oikeasti töihin.
Aika ihmeellistähän tuo olisi, ettei vähintäänkin Korhonen olisi tiennyt mitä lähimmät alaiset puuhailevat. Kyse oli vielä toiminnasta, jossa siirreltiin satoja tuhansia euroja.
Vieläkin tässä joutuu näin ulkopuolisena kysymään, että kuinka tähän on jouduttu? Hirveästi rimpuillaan, mutta aina vaan uutta tulee esiin. Onko kyseessä ketjureaktio, jossa ensin sanotaan pieni valkoinen valhe ja sitten kun sitä joutuu peittelemään uusilla, niin kierre onkin valmis? Vai salataanko tässä vielä muutakin, kenties vakavampia asioita? Tämä on niin kummallista, että ei tässä oikein osaa olla edes vahingoniloinenkaan.- tukiryhmittymien :?
yrityskulttuuri tähän, siellähän on tunnettuja petosmiehiä taustalla
- veronmaksajien :
piikkiin
"Pääministeri ottaa naisystävänsä mukaan Pohjoismaiden pääministerikokoukseen Ruotsiin kesäkuun puolivälissä. Asiasta kertoi valtioneuvoston tiedotusyksikkö."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806067758346_uu.shtml - jeesustelua :)
työajan väärinkäytöstä, niin kuin eivät muka olisi koko ajan tienneet tasan tarkkaan mitä on meneillään kepun omissa tiloissa
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001710Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571350Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761298Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108850
- 72833