Miksi venäläiset vainoavat Vanhasta?
punamafia asialla?
9183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mahdollista etteivät lentäjät havainneet muutama sata metriä lähellä olleita hävittäjiä?
En taida enää uskaltaa matkustaa Finairilla kun lentäjät ovat puolisokeita??
Matkutajakoneissa ei ole tutkia eikä minkäänlaisia early warning -järjestelmiä, eivätkä tutkat näytäkään kuin eteenpäin. Jos hävittäjät nousevat takaa täydestä katveesta niin minkäänlaista mahdollisuutta ei lentäjällä ole niitä nähdä.
matkustaa ainakaan venäjän kautta, ovat jo rajan pinnassa vastassa, tiedä mitä päähän pälkähtää....
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Venäjä vahvistanut ilmavoimiaan Suomen rajan tuntumassa/1135236768419
Vai uhkaillaanko vain juuri Vanhasta kuljettavaa konetta jotenkin?
Kuinka matkustajat voivat nähdä taakse, jos ei lentäjät? Eikö lentokoneessa ole edes sivupeilejä, niinkuin autoissa?
isot onkin, mutta 10km korkeudessa on 60C pakkasta, ja peilit jäätyvät helposti. Aivan uusimmissa koneissa on sähkösulatus. On harkittu myös, että Venäjän lennoille tulisi pienet virtaviivaiset peilit jokaisen ikkunan poskeen.
pelätä, että korruptoitunut Masa tulee osingoille.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1541205
Mikään ei ole niin suuri syy liittyä Natoon, kun venäjän jatkuva uhkailu ja voiman näyttö. Ei lopu kuhmut päästä eikä vesi kupista, jos jäädään suu auki hölmöttämään, ja epävarmuudessa elämään suomettunutta "länsidemokratiaa" Venäjän saappaan alla. Minkähän tähden Balttia ja Varsovanliiton maat livahtivat sen saappaan alta heti kun se oli mahdollista. Miksi halusivat Naton turvatakuut Venäjän varalta?
http://www.mtv3.fi/default/tulosta.shtml/uutiset?/arkistot/ulkomaat/2008/03/627299
kunhan muuten vain kisailivat....
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=129249