JT ei saa ajatella itsenäisesti ja tehdä mitään ilman ohjeita, paitsi maksaa kymmenyksiä mieluummin enemmän että näyttää raremmalta uskovaiselta. eli rahalla on suurin voima tässäkin liikeessä. Johtajat ajelee isolla uusilla mersuilla ja niin sanotut uskovaiset "aivopestyt" maksavat. Täyttä bisnestä joillekkin ja hyvin tulee rahaa. Uskovaista on helppo lypsää taivaspaikalla.
lauma eläimet
vapaa kulkija
7351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
vielä mitä ?
jäseniltä.
Jotta jäsenet maksavat nirsoilematta on annettava jokin lupaus paremmasta huomisesta.
Jehovat tarjoavat toisilleen paratiisia ja oikein pyhille paikkaa hallituksessa taivaassa.
Uskovainen jehova tietysti kantaa kortensa kekoon päästäkseen paratiisiinsa sitten myöhemmin.
Tyhjää on helppo luvata. Siitä ei uskonasioissa kukaan pane vastuuseen.
Tyhjää on myös lupa ostaa. Siitäkään ei kukaan tule perään kyselemään.
Ja niin ostajat ja myyjät ovat tyytyväisiä kumpainenkin elämään valtakunnansaleilla.
uskolla
Että kaltaisesi ihmisistä oppimattomuus paistaa niin, että itkeäkkö vai nauraa...
Mutta sellaisille pöntöille, kuin sinäkin on hyvä vastata joskus...
>>JT ei saa ajatella itsenäisesti>ja tehdä mitään ilman ohjeita>paitsi maksaa kymmenyksiä mieluummin enemmän että näyttää raremmalta uskovaiselta. eli rahalla on suurin voima tässäkin liikeessä>Johtajat ajelee isolla uusilla mersuilla
VT herrat paremminkin ovat kollektiivihenkisiä ja heillä on oma kuski beettelissä ja Aasikin kävis, mutta niitä ei voi ostaa autoliikkeestä.
>>niin sanotut uskovaiset "aivopestyt" maksavat>Täyttä bisnestä joillekkin ja hyvin tulee rahaa.>Uskovaista on helppo lypsää taivaspaikalla.
sain hyvät naurut :) vaikket kenenkään puolta ookaan
>>>>>>>>>JT ei saa ajatella itsenäisesti ja tehdä mitään ilman ohjeita,
pientä huolelisuuta tack .lauma eläinmmet on yhdys sana . JT jo lapskin pienenä sen tietä!