Yhteinen sopimus?
Kontiolasta syntipukki?
9196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
en usko enää sanaakaan koottuja selityksiä
"en ollut pyytänyt näitäkään muistioita"
"toistan, en ollut pyytänyt näitäkään muistioita".
Kepulit ei tajua koettaa sitä keinoa, että puhuisivat totta.
Todenpuhumisella monelta valheelliselta selitykseltä ja valhetta valheen paikkaamiseksi tilanteelta vältyttäisiin.
... Irak-jupakan yhteydessä. Noilla papereillakin hän tarkoitti salisiksi julistettuja ulkoministeriön papereita, joita hänellä ei ollut, olivan Mannisen tekemiä muistioita. Miten voit todistaa, että Vanhanen valehtelee tuossa Kontiola-asiassa.
Ettei valehdellut?
Pakko lisätä
Että AJ tarkoitti MTV-3 haastattelussa sinun mainitsemiasi papereita, kun Anneli heilutteli käsissään paperinivaskaa ja sanoi, ettei hänellä ole mitään papereita, vaan hän on kuullut kaikenlaista vain kahdella korvallaan?
yhteistuumin pyytämättä ja yllätyksenä?
pyytämättä ja yllättäen.
Ensimmäinen faxilähetys tuli samana päivänä, kun Manninen ja Jäätteenmäki tapasivat Mama Rosassa.
Kiintoisa yhteensattuma.
Sinä hoet aina, että todista sitä ja tätä.
Mutta ei ei-kepu-uskovan tarvitse edes mitään todistaa, kun kepulaiset itse todistavat itseään vastaan miltei joka kerta, kun avaavat suunsa.
Etkö muista omia kirjoittelujasi?