Lähteekö venäjän mummo vai riehuvat mamumiehet?

Minusta nuo riehuvat tai lorvivat nuoret afrikkalaiset ja musut saa mennä ennenkuin venäjän mummo, jonka tyttärensä elättää kaiken lisäksi.

On niin sairaan kieron suhteettoman järkiköyhää tuo kenelle mietitään karkotusta ja kenelle ei.
6279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täällä jotkut välkyt parkuvat sitä, että mummoparka joutuu sairaalaan ja yhteiskunnan elätiksi.
Big deal.
Kaikki mamut, joilla on pienikin merkintä rikosrekisterissä maasta
pois ja vikkelästi.
Olisi huutava vääryys karkoittaa tuo vanhus, jolla ei ole kotimaassaan mitään toivoa elämisen edellytyksistä.

Äänestä

käännytyksiä joskus. Kerran ulostivat erään viron venäläisen nuoren kriminaalin venäjälle, vaikka hän ei tiennyt venäjästä muuta kuin kielen. Viroon se olisi pitänyt häätää, koska oli sieltä tullutkin. En tiedä muuttuiko tuomio, kun asia tuli julkisuuteen.

Äänestä

Suomen haukkahallitukselle kiusallinen! Mummo oli perustamassa Sotilaiden äidit-järjestöä Neuvostoliiton Afganistanin seikkailun aikaan. Halusivat tietää mihin heidän poikansa viedään ja mitä niille tehdään. Paljon tehtiin! Jos ei henkeä viety, vietiin jalka tai silmä. Monet palasivat ganstereina.

Niin, että mitä kuuluu Afganistaniin nyt? Voitto antaa odottaa itseään. Poikien mielenterveys on uhattuna. Tanskalaisia ja portugalilaisia vastaan hyökättiin.

Äänestä

Sokea reetakin huomaisi, että aasialainen on. Eipä media ole maininnut mitään asiasta. Passiin on varmasti merkitty, mikä on kansallisuus, vaikka onkin venäjän passi, ei siellä lue venäläinen. Ovat tarkkoja kansallisuuksista.

Äänestä

Porvoosta päin saanutkin jäädä Suomeen, vaikkei kaveri, jonka hoteissa mummeli oli, ollut edes mitään sukua. Oli ainoastaan mummelin kuolleen aviopuolison poika.
Saksassahan tädillä oli kaksi omaa tytärtä, mutta eipä ne sitten kelvanneet/huolineet mummelia hoitelemaan.
Kyseisessä tapauksessa tilanne oli muuten ihan sama.

Enpä ole niinkään varma mikä tapa on oikein, koska tiedän varsin hyvin omien veteraaniemme hoidon surkean jaman - säästösyistä kuulemma - ja kyllähän kaikki sen tietävät, että suomalaisten veronmaksajien kustannettavaksi tämän "kirgiisin" loppuelämän elanto ja hoito tulisi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Folio Mulder kirjoitti:

Minusta nuo riehuvat tai lorvivat nuoret afrikkalaiset ja musut saa mennä ennenkuin venäjän mummo, jonka tyttärensä elättää kaiken lisäksi.

On niin sairaan kieron suhteettoman järkiköyhää tuo kenelle mietitään karkotusta ja kenelle ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu