Amerikan baptistien ja helluntailaisten keskuudessa leviää seuraavanlainen uskomus. Saatananpalvojat asettavat itseensä sekä uhreihinsa, joita houkuttelevat rituaaleihinsa, neuloja ja piikkejä. Ne kirotaan ja niihin liitetään mukaan demoni, joka neulan kautta siirtyy ihmiseen asumaan. Samoin erilaiset korut ja lävistykset tuovat mukanaan demoneja. Aika villejä, maagisia käsityksiä.
http://www.heinola.org/~patato/cef2281.html
http://www.heinola.org/~patato/cef2281.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
on sitä samaa kuin ihmeparantumistenkin, kyseessä on tarve nähdä ihmeitä ja merkkejä kun usko sellaisenaan on niin tylsää.
kun hevimusiikista ei sitten seurannutkaan maailmanloppua, eikä korvakoruista, meikeistä eikä permanenteista ym. ym. niin uskovaiset alkoi käyttää kaikkea sitä ja muuta itse perässä.
mutta mutta - saatanoiden etsintä jatkuu nyt lävistysten demonisoinnilla. siispä profetoin että viidessä vuodessa on puolilla uskovaisista nuorista lävistys (vai onko jo nyt?).
ihmisillä elämä tylsää jos jaksaa moisesta asiasta ku lävistys paasata.
Ovat vissiin lukeneet liikaa skitsofreenikko Rebecca Brownin kirjoja.
paljon meikäläisiä isompia ja vahvempia.Ovat varmaankin syöneet shittis ruokaa.