Sitä on syytä tervehtiä ilolla. Naispapeilla on armonkäsitys. 
Miehet uhkaavat seurakuntaansa helvetin tulella ja ikuisella piinalla kadotuksessa. Sellaisista uhkailuista jotkut tulevat hulluiksi.
Uusien pappien enemmistö on naisia.
13
703
Vastaukset
- Dash BuljongUskovaiset ovat maailman suurin Juppiveljeskunta.Poliittiset Jupit jäävät taka alalle.Suurinnosa uskonnon jupeista tulee USA:sta ja seuraavaksi öljyntuottaja maista.Teoreettinen Jumala on heillä samansuuntainen,mutta todellinen käsinkosketeltava ei enempiä ihmsttelyjä kaipaa.Nämä Globaalit veljeskunnat voivat vääntää kaken rahaksi uskonsa voimin.Kaiken mikä liikkuu tai on liikkumatta.Jopa vuoretkin kumartyavat heitä liikkuen mullistuksineen.Veljeskuntien pienimmät toimivat työjuhtina kopekoin,jotka saavat palvonnastaan.Leipänsä he saavat ylhäältä ja juomansa kristallivirrasta,mikä on samaa kuin vesijohdosta Herran nimeen.Pienimmät ovat antaneet itsensä Herran Uhrilahjaksi elämäntyöllään. Heillä on iloinen sielua ja vankka usko tulevaisuuteen.Rahanpalvojat jättävät kultaharkkonsa kun aika koittaa,ja ne muuttuvat kultapatsaiksi heistä,jälki juppien tavoiteltavaksi.Jos uskovaisista pienimmät ovatkin herttaisen pelokkaita,ovat rahajupit sitäkin kivettyneimpiä.Heidän ulkokuorensa on kovempi kuin vahvinkaan kassakaappi.Mikä kuitenkin sulaa kevyesti tuonelan portin tuolla puolen.Sitä ei mikään maallinen voi estää,minkä tuomion Viimeisellä tuomiolla tulet saamaan.Ei mikään kaksinaamaisuus taikka hännysteleminen enää siellä auta. - Mitenkähän se olikaan: toisten tuomitsemisesta ja kadehtimisesta? Se että on itse epäonnistunut elämässään ei tee yhtään autuaammaksi itseään, mutta tuntuu antavan joillekin oikeuden asettaa itsensä muiden yläpuolelle. Kannatta jatkaa mietiskelyä hiukan pienemmällä paatoksella. 
 
- uutinenhttp://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Helsingin seudulla uusista papeista enemmistö on naisia/1135237045487 
- ompelukerhoOnhan tuo ollut jo pitkään tiedossa että kirkosta tulee jonkinlainen feministishumanistinen ompelukerho ja kristityt menee sitten muualle evankeliumin työtä tekemään. 
 Markku Koiviston uusi kirkko on vain eräs askel tähän suuntaan - mutta sinänsä tärkeä.- NimetönSilloin se aiheuttaa vähiten mielenterveysongelmia kansalaisille. 
- Nimetön kirjoitti:- Silloin se aiheuttaa vähiten mielenterveysongelmia kansalaisille. - >>Kirkko joutaakin olemaan ompelukerho. 
 Nimetön 11.6.2008 klo 02.39
 Silloin se aiheuttaa vähiten mielenterveysongelmia kansalaisille.
- NimetönJumalanhullu kirjoitti:>>Kirkko joutaakin olemaan ompelukerho. 
 Nimetön 11.6.2008 klo 02.39
 Silloin se aiheuttaa vähiten mielenterveysongelmia kansalaisille.:(( 
- NimetönJumalanhullu kirjoitti:>>>Mistäs tiedät? 
 Nimetön 12.6.2008 klo 23.42
 :((:(( 
 
- >>Uusien pappien enemmistö on naisia. Sitä on syytä tervehtiä ilolla. Naispapeilla on armonkäsitys.>>Miehet uhkaavat seurakuntaansa helvetin tulella ja ikuisella piinalla kadotuksessa. Sellaisista uhkailuista jotkut tulevat hulluiksi. - haven"-ei armo riitä, jos totuus puuttuu. Totuus on se, että seurakuntavirkoja katsellessamme Raamatusta, ei siellä naisille papin virkoja ole asetettu.." 
 Jumalan poika ei eritellyt sukupuolta,mutta ne jotka ovat asettaneet papin virkoja eivät olleetkaan jumalan poikia.Ketä siis pitää kuunnella kun lukee raamattua?.
- haven kirjoitti:- "-ei armo riitä, jos totuus puuttuu. Totuus on se, että seurakuntavirkoja katsellessamme Raamatusta, ei siellä naisille papin virkoja ole asetettu.." 
 Jumalan poika ei eritellyt sukupuolta,mutta ne jotka ovat asettaneet papin virkoja eivät olleetkaan jumalan poikia.Ketä siis pitää kuunnella kun lukee raamattua?.- >>>Jumalan poika ei eritellyt sukupuolta,mutta ne jotka ovat asettaneet papin virkoja eivät olleetkaan jumalan poikia.Ketä siis pitää kuunnella kun lukee raamattua?. 
 
- Eeva antoiomenan kielletystä puusta Paratiisissa Aatamille,ovat samat naiset nyt valloittaneet saarnastuolit.Paratiisista pudottiin silloin matoiseen maailmaan,saa nähdä mihin seuraavaksi putoamme ellemme pysty täälläkään toteuttamaan Herran tahtoa. 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424955
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183666
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693453
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012818
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862690
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302640
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161743
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161586
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011458
- 1521331