Äiti lähtee töihin aikaisin aamulla, joka kestää 16-18 asti. Minä ja pikkuveljeni herätään klo 12 jälkeen. Hän ärsyttää minua tunnin ajan ja sitten lähtee iskän luokse (alle kilsan päässä) yksin tai kaverin kanssa ja on siellä myöhään iltaan asti. minä pysyn kotona, tylsistyn ja pyörin näillä foorumeilla. en syö myöskään mitään, koska ei jaksa lähteä kauppaan. lopulta illalla äiti tulee, tekee ruokaa, me kaksi syömme. lähden parin tunnin pyörälenkille. tulen takaisin ja tylsistyn uudestaan foorumeilla miettien mitä tekisin.
HJÄLPIÄ! kesäni tulee olemaan tätä samaa koko loman ajan ellen keksi mitään tekemistä. kavereiden kanssa olisin mutta se on hankalaa kun lähin asuu 15km päässä -.-
HJÄLPIÄ! kesäni tulee olemaan tätä samaa koko loman ajan ellen keksi mitään tekemistä. kavereiden kanssa olisin mutta se on hankalaa kun lähin asuu 15km päässä -.-
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kevyseti polkien, nopeudella 30 km/h siihen ei mene kun 30 min. / suunta, kun sä kumminkin tekisit 2 tunnin pyörälenkin. Lähet samaan aikaan kun pikkuveljes ja tulet illalla syämään.
Muutenhan sä voit lähteä vaikka metsiin kulkemaan. Eväät reppuun ja reppu selkään.
Lainaa kirjoja kirjastosta ja ala lukemaan. Se kehittää!