Minulla on sellainen muistikuva että sarjan ensimmäisinä vuosina kaikki tiivistyi muotinäytökseen ja sen parhaimpaan pukuun, "showstopperiin". Kuka ne mekot teki, onko ne arvostettuja alan ammattilaisten piireissä, paljonko sellainen maksaa jos ostaisi? Muistelen että niitä taannoin huutokaupattiin, mikäköhän oli hintataso? Olisi aika hupaa vetää päälle "original Forrester", varsinkin jos tietäisi mistä jaksosta se on.
Tahtoo original Forrester mekon!
4
607
Vastaukset
- Cecilia 34
Olen joskus ollut samoissa ajatuksissa.
Kuka kumma oikeasti suunnittelee ne?
Mistä niitä saisi ostaa?
Kumma ettei mikään yhtiö ole tajunnut, että Forrester- muoti voisi toimia aivan reaalimaailmassa.
Ihka oikea Ridgen suunnittelema kolttu! Ah! - Taxi Designer
Los Angelesin taksitolpilta kerrottiin juuri, että ensi syksynä alkaa televisiossa designereiden kilpailureality nimeltä PROJECT FORRESTER.
Siinä suunnitellaan vaatteita vain Boldis-sarjaa varten. Voittajasuunnittelija pääsee oikeasti töihin studioille eli haamusuunnittelijaksi Forrester Creationsiin, kuka sen silloin ikinä omistaakin. Eikö oo jännää! Toivottavasti pitävät myös vaatehuutokaupan.- Rhanna
Joskus vuosia sitten olen lukenut että muotinäytöksissä on käytetty vaatteita ainakin mm. Donna Karanin kokoelmista sekä muiden suurimpien Los Angelesien muotitalojen luomuksia. Eli eivät kaikki vaatteet ole sarjaa varten suunniteltuja.
- Cecília 34
Rhanna kirjoitti:
Joskus vuosia sitten olen lukenut että muotinäytöksissä on käytetty vaatteita ainakin mm. Donna Karanin kokoelmista sekä muiden suurimpien Los Angelesien muotitalojen luomuksia. Eli eivät kaikki vaatteet ole sarjaa varten suunniteltuja.
Kiitos Rhanna, mielenkiintoinen tieto.
Milloinkohan jenkeissä huomaavat, että olisi mahdollista luoda Forrester-brändi, ja menisi varmaan kaupaksi!
Itse olisin potentiaalinen kuluttaja sille tuotesarjalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain19011354Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310772Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356210Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1835006Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402313Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov81721Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161634