Gallup

Typerin sanonta?

Mikä siis on mielestäsi kaikkein typerin sanonta. KissFM:llä tätä tänään kyseltiin, mutta tietääkseni tyhmintä sanontaa ei siellä kuitenkaan käsitelty.


Ehdokkaani on:

- Kun sais terveenä kuolla.

Hieno ajatus, kun saisi tosiaan täysissä ruumiin ja sielun voimissa kaatua. Hieno sanonta kerta kaikkiaan.
18649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

elämä on laiffii

Äänestä

Hanki elämä, on netin kulunein sanonta.

Äänestä
  • sanonta juontaa juurensa alunperin suomalais-ugrilaisen perinnetietouden aarreaitasta muodossa:

    Hanki - elämä.

    Aikana, jolloin hangella menneen eläimen jalanjälkien mukaan pystyi päättelemään kevään tulon.

    - Ihan oikeata huuhaa-perinnetietoa

    Äänestä

tässä väitöksessä ei ole perää.

ei terveet kuole jos ne esm ei jää auton alle.

mutta sitten kun olet auton alla niin et sinä enään ole terve.

näin meinaan

Terve ihminen-jotakin tapahtuu-sairas tain loukaantunut ihminen-hän selvää ja parantuu taikka kuolee.

siis tervet ihmiset ei kuole

Terv

Huuhaan palstan Pappi

Äänestä
  • Nyt sä alat olla asian ytimessä.

    Äänestä

Jos tikka on kirjava, ihmisen elämä on vielä kirjavampi.

TYHMÄÄ!!!

Äänestä
  • Mennee top teniin.

    Äänestä

Onpa kaunis ilma tänään!

Äänestä

No se on parempi kuin sata jänistä!

Äänestä

kipusi, kapusi, putosi :)) En tiedä, mistä mieleeni juolahti, mutta ei prkl!

Äänestä

Voihan kananhäkki!

Äänestä

Kun mummo kissalla pöytää pyyhki.

Äänestä

Taitaa maailmankirjat olla sekaisin.

Mitkä vitun kirjat!!!

Äänestä

Just.. ikinä kyl käytä postimyyntii enää.. ;)

Äänestä
  • Eräässä laulussa lauletaan näin:

    Sitä saa, mitä tilaa
    Sitä saa, vaikkei tilaisikaan
    Sitä saa, mitä tilaa
    Kunhan tilaa mitä tarjotaan

    Äänestä

EI TYÖ TEKEMÄLLÄ LOPU!!!!!!!!

Äänestä
  • .....kun sanotaan:ans kattoo

    Äänestä

"Missio: Kukaan ei huku." Tuohan todistaa vain sen, että jo iskulauseen keksijällä oli ajatus pahasti hukassa.

Vain "Missio: Kukaan ei kuole" olisi typerämpi. Miksiköhän esim. Liikenneturma ei ole ottanut sitä käyttöön?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Naakka kirjoitti:

Typerin sanonta?

Mikä siis on mielestäsi kaikkein typerin sanonta. KissFM:llä tätä tänään kyseltiin, mutta tietääkseni tyhmintä sanontaa ei siellä kuitenkaan käsitelty.


Ehdokkaani on:

- Kun sais terveenä kuolla.

Hieno ajatus, kun saisi tosiaan täysissä ruumiin ja sielun voimissa kaatua. Hieno sanonta kerta kaikkiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu