siitä, että sillä on Pönde.
Lapua on
niin iloinen
11898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
pönde on? Valaiskaa mulle naapuri kaupunkilaiselle.
salainen ase maailman myllerrysten keskellä.
- Pönden ansiosta kolme Ylistaron ja Ylihärmän kylää anoo liittämistä Lapuaan
- Pönden ansiosta Lapualle rakennetaan kymmenittäin uusia koteja, joihin muuttaa uusia lapualaisia
- Pönden ansiosta Metso Power ja teräskauppias BE Group laajentavat Lapualla
- Pönden ansiosta Eepee rakentaa S-Rautamarketin Lapualle
- Pönden ansiosta Simpsiön mahdollisuudet tutkittiin tarkasti ja vajavaisiksi havaittiin
- Pönden ansiosta NovaPark on valmis ottamaan vastaan ensimmäiset suurmyymälät
- Pönden ansiosta lapset saavat opetella liikennekulttuuria liikennepuistossa
- Pönden ansiosta vielä Lapuan Kauppakatukin vihertyy
- Vain Pönde pystyy vakuuttamaan kunnallistekniikan päällikön siitä, että Kosolan risteykseen kuuluu rakentaa kiertoliittymä
- Sanalla sanoen: Pönden ansiosta Lapua kehittyy
hurskaammaksi,kuka tämä pönde on.Onko sellaasta olemassakaan?Iloitkaa ny sellaasesta,jota ei oo olemassakaan.
"Iloitkaa ny sellaasesta,jota ei oo olemassakaan."
Luuletko että Pönde on joulupukkiin verrattava taruolento? Kyllä se on olemassa, mutta kieltämättä suurelta osin tarua.
kuka on tämän tarun luonut?
Mies itse. Siipimiehet ovat hiukan auttaneet.
pönde ei sano mulle mitään.Miksi nimeä pitää piilotella,jos sellainen Lapuan iloiseksi tekevä mies on olemassa.Ollaanko siellä yksimielisiä miehen kyvyistä tehdä kaupunkilaiset iloisiksi.Muistaakseni siellä on yks taikuri,olen nähnyt sen joskus esiintyvän Kauhavan juhannusjuhlilla.Tämäkö on se teidän ihmemies?
"Muistaakseni siellä on yks taikuri, olen nähnyt sen joskus esiintyvän Kauhavan juhannusjuhlilla.Tämäkö on se teidän ihmemies?"
Olet sikäli oikeilla jäljillä, että illusionistista on kysymys. Juhannusjuhlilla olet kuitenkin nähnyt rehellisen taikurin, joka ei väitä juttujensa olevan tosia.
mies oikealta. http://www.lapuankokoomus.fi/
aikaamme oikein hyvin. Substanssista ei ole niin väliä kunhan asiat näyttää hyviltä ja sanat on valittu oikein.