Ostin Hakaniemen kristillisestä kirjakaupasta yli 700 mannalappua ja kirpputorilta komean, suorastaan Graalin maljaa muistuttavan kannellisen ja jalalla varustetun tinakupin.
Laitoin laput kuppiin ja kupin komeasti hyllyn päälle.
Uskaltaako niitä lappuja nyt käyttää vai onko parempi jättää kuppi vain koristeexi? Meneekö lapuilla pelaaminen liian herkästi okkultismin, tarokkikorttien, riimukivien, kahvinporojen ja Jii-Tshingin puolelle.
/..\
O
Ostin mannalappuja! :O
2
195
Vastaukset
- anskutin_89
Mannalaput on huolella valittuja kohtia, jotka toimivat myös yksinään, ilman kontekstia. Niistä voi jossain tilanteessa olla suuri apu. Joskus Päivän Tunnussanakin puhuu suoraan mun elämäntilanteeseen! Ei se ole taikauskoa. Kyllä Jumala sopivan lapun antaa, huonoja niissä ei olekaan!
- totta?
Onko jumala siellä tinakupissa lappuja antamassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871714- 851222
- 1101113
- 67906
- 102874
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56818- 47731
- 36722
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47671- 33653