Karjalasta palautuminen nahkeaa

Itsenäisyyspäivän kunniaksi venäläiset ovat lähteneet sankoin joukoin viemään rautaa rajalle ja saman tien vähän pidemmällekin. Suopuomillekin yltäviä jonoja on havaittu. Yritä siinä sitten palutua.
1184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samaten venäläiset tulevat uudenvuoden aikoina Stckmannille ostoksille, sielläkin syntyy pitkiä jonoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_44922 kirjoitti:

Itsenäisyyspäivän kunniaksi venäläiset ovat lähteneet sankoin joukoin viemään rautaa rajalle ja saman tien vähän pidemmällekin. Suopuomillekin yltäviä jonoja on havaittu. Yritä siinä sitten palutua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu