Saako työpaikalla

Astrid taisi ottaa pienet torkut, saatko sinä tehdä saman?

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1543675

Pikku päiväunethan ovat terveellisiä, minä ainakin ottaisin sellaiset aina välillä, jos ehtisin.
4172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

toteaa rkp.

Äänestä
  • kun nukutaan eduskunnassa kansaa kuohuttavien asioiden käsittelyn aikana.

    Äänestä

Esimerkiksi lentäjän tai bussikuskin nukkuminen työpaikalla ei oikein onnistu.
Politikon nukkumista en toki pidä pahana, eivätpähän tee pahojaan uinuessaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nukkua? kirjoitti:

Astrid taisi ottaa pienet torkut, saatko sinä tehdä saman?

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1543675

Pikku päiväunethan ovat terveellisiä, minä ainakin ottaisin sellaiset aina välillä, jos ehtisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu