Ahdas portti?

Semmosta vaan, että näyttäisi siltä, että joillakin on sellainen mantra kuin ahdas portti ja sitä usein hokemalla he pääsevät mieleiseensä olotilaan. He pilkkaavat vieläpä niitä, jotka avuksi huutavat Jeesusta.
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Raamatusta, joten se on oikein, mutta että siitä on tullut joillekin välttämätön ja lähes ainoa autuaaksi tekevä asia tekee siitä vain lahkolaisuutta jota profeetaksi utsensä nimittänyt Teuvo Suni kerta kerran jälkeen julistaa.

Äänestä
  • Jotenkin tuntuu siltä, että ahdas portti on kuin seesam aukene, eli taikasana, vaikka Jeesus ei olisi asiassa mukana millään tavalla. Ahdas portti voidaan määritellä miten vain kukin hyväksi näkee, sillä se ei ole tekstiyhteydestä katsottuna yhtään sen kaltainen asia kuin miten Suni sen määrittelee. Suni on vain saanut henkilökohtaisen pähkäilyn kautta ja raivoisalla kampanjalla asian näyttämään siltä kuin se näyttää. Raamatun näkemys on sitten ihan eri asia.
    Jeesus Kristus on kuitenkin juuri se perusta, ovi, totuus, elämä ja jne. jonka kautta me itsekukin Jumalan tykö pääsemme.

    Äänestä

  • "väärät ovat tuntemuksesi"

    Sinäkö se tiedät kenen tuntemukset ovat väärät, kenen oikeat? Sinä ihminen?

    "Vai määritellä? Näin näkee, ettet siitä sisälle ole mennyt."

    Sinä määrittelet omien ajatustesi tai Sunin ajatusten perusteella. Sinä ihminen.

    Sinulla on ihmisen näkemys, ei muuta. Sinä seilaat ihmisen, Sunin valheiden loiskeessa. TARTU PELASTUSRENKAASEEN, ENNEN KUIN HUKUT!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


asiaa tuumaileva kirjoitti:

Semmosta vaan, että näyttäisi siltä, että joillakin on sellainen mantra kuin ahdas portti ja sitä usein hokemalla he pääsevät mieleiseensä olotilaan. He pilkkaavat vieläpä niitä, jotka avuksi huutavat Jeesusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu