Hei!
Kyselisin kommentteja eri autokouluista. Itseä kiinnostaa ehkä enemmän Tamperelaiset ja lähi kuntien autokoulut.
Löysin http://ajo-opetus.org/autokoulu/Tampere/ sivuston, mut tuolla on kauheen vähän vielä kommentteja / arvioita.
Kyselisin kommentteja eri autokouluista. Itseä kiinnostaa ehkä enemmän Tamperelaiset ja lähi kuntien autokoulut.
Löysin http://ajo-opetus.org/autokoulu/Tampere/ sivuston, mut tuolla on kauheen vähän vielä kommentteja / arvioita.
Vastaukset 11
Vanhimmat
toi autokoulu city hämeenpuistos on ainakin aika paska. Itse olen siellä ja kestää ikuisuuden saada edes teoriatunteja käytyä kun niitä on yksi tietty tunti vaan kerran kuussa.
Eikö kaikissa autokouluissa noin yksi tunti kuukaudessa ja C-kortin tunteja voi joutua odottamaan puolitoistakin kuukautta.
Itselläni on paria tuntia vailla kaikki teoriatunnit suoritettu, mutta en ole päässyt vielä ajamaan autoa ollenkaan.
sain käytyä kaikki teoriatunnit vajaassa parissa kuukaudessa. Parhaimmillaan autokoulun voi kuulemma saada käytyä jopa kuukaudessa.
Itse olen taas tykännyt Cityssä mm. siitä, että teoriatunteja löytyy myös päivällä. Ymmärtääkseni useimmissa autokouluissa kurssikalenteri kiertää neljän viikon syklissä, joten se neljä viikkoa siihen menee, jos pääsee kaksi kertaa viikossa joko päivällä tai illalla paikan päälle. Muualla pitää päästä illalla.
Muutoinkin olen kyllä tykännyt Pirkanmaan Cityn fiiliksestä. Vaikeahan sitä on arvioida, kun en ajatellut muita autokouluja käydä.
Toi Kissanmaan autokoulu, mukavat opet, huippu kanslisti ja rento tunnelma.
Ps. miksihän sun linkissä, toi Kissanmaa ei toimi, jää ilman huippu arvostelua.
sain kortin eilen!!!
olin autokoulu stradassa ihan hyvä mesta, mutta aika kallis
kyllä toi autokoulu kissanmaa ky toimii... ainakin minulle, kokeile uudestaan :)
nyt, eilen ja toispäivänä ei toiminut.
Onnea kortista, nyt sitten ajelemaan. Muista olla varovainen.
City Drivers on Lappeenrannan huonoin autokoulu, en ole ikinä kuullut siitä mitään hyvää! Ja kakkosvaihetta en tasan tässä puljussa suorita!!!
Kaverit mulle suositteli tuota Sammon autokoulua ja voin sanoo, että sain ajotunteja todella helposti just sellaisiin aikoihin kuin halusinkin.
Toimistossa on nuori ja todella ystävällinen nainen. Kaikki paperiasiat meni todella vaivattomasti.
Opettajia tais olla kolme. Parasta oli se, että sain opetella yleensä sen saman open kanssa. Todella rento ja ystävällinen meininki. Oli helppo siellä opetella ajamaan. Pääsin kokeilemaan automaattivaihteista autoa. Sellaista ei oo muissa autokouluis Tampereella
hei. Ei entiset oppilaat kirjoittele tollaisia runoja. Olette matkineet autokoulua Haagassa.
mä en ees viitsi ees kertoa miten tylyä kohtelua mä oon yhdes tamperelaises autokoulus saanut.. oppilaathan siel on niiden asiakkaita mut se miespuolinen johtaja on tosi ilkeä
voikohan sieltä ehkä vaihtaa kesken kurssin pois?