Hakatalot

Becos

Millainen asuinympäristö on Hakatalot nykyään? Olen tulossa töiden perässä Nummelaan vuosien jälkeen. Ja vuokrakämppä olisi siis ainakin ensin haussa.

Olen kuullut, että hakatalojen muinainen huono maine olisi mennyttä ja talot ovat sittemmin siisteytyneet ja rauhoittuneet? Onko talot vielä kunnan vuokrataloja? Netistä en löytänyt... En tarkoita niitä keltaisia vaan valkoisia taloja. Onko niiden osoite sitten niittytie vai peltotie?

Kiitos, jos joku osaa valaista tietämätöntä :)

5

4189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan

      Uusitut/siistityt valkoiset ovat "peltotiellä".
      Vihdin kunnalla ei ole enää vuokra-asuntoja, se on muistaakseni kunta-asunnot (oliko Oy).
      Löydät vapaat niittytien,peltotien ym vuokra-asunnot kun menet etuovi.com ja siitä vuokra-asunnot ja sitten laitat hakuun uusimaa ja vihti.
      Näkyy sekä kunta-(Oy?, Yhtymä?, mikä lie nyt oli)
      ja myös yksityisten vuokra-asunto tarjonta.
      Onnea asunnon hakuun.

      • jep jep

        on vuokrakämpät halutussa Nummelassa ja myytävienkin hinnat on kovahkot (kysyntäkin on!). Hakatalot ovat nykyisin ok, toisin kuin kasariaikaan. Tervetuloa Nummelaan - täällä viihdyt varmasti!


      • Becos
        jep jep kirjoitti:

        on vuokrakämpät halutussa Nummelassa ja myytävienkin hinnat on kovahkot (kysyntäkin on!). Hakatalot ovat nykyisin ok, toisin kuin kasariaikaan. Tervetuloa Nummelaan - täällä viihdyt varmasti!

        vastanneille. Pistänpä tässä sitten hakua käyntiin!


    • hakahaka

      Millainen asuinympäristö on Hakatalot nykyään?

    • rauhallinen ympäristö nykyään entinen hahis asukas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      159
      2913
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      29
      2777
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      8
      1756
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      181
      1638
    5. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1495
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      319
      1436
    7. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      97
      1383
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1198
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      67
      1194
    10. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      76
      1142
    Aihe