puoluekokousedustaja

Kokoomuksen puoluekokousedustaja, vanha herra vetosi puheessaan luterilaiseen perimään. Onko niin, että Kokoomus on vain luterilaisten suomalaisten puolue?
389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kääntää selkänsä köyhälla kansanosalle.
Niinhä Jarne Kalliskin suuripalkkaisten presidentti ehdokkaan puolelle

Äänestä

Kokoomushan on nykyään omien sanojensa mukaan työntekijän puolella ja myös samaan aikaan työn antajan puolella. Kokoomus haluaa olla koko suomen ja kaikkien mahdollisten myös homojen puolue.
Ei siinä mitään pahaa ole hyvähän se on että löytyy puolue joka puolustaa kaikkien etuja ja jne.

Onko tämä mahdollista?.

Heidän ajamat asiat ovat tietenkin hyviä mutta jotenkin vain tuntuu että edustetaanko sitä nyt aidosti aatetta vai sitten omaa itseään?.

Äänestä
  • juuh siinä selvin sanoin osallistujat sanoivat että Kokoomus ei ole työntekijöiden puolue, ei, herra paratkoon, kun yhdeltäkin naiselta kysyttiin niin hyvä ettei pyörtynyt, alkoi vaan puhumaan että Kokoomus on pienyrittäjien puolue ym... ja että ihmisten pitää ottaa ohjat omiin käsiin ja unohtaa ilmeisesti sosiaaliturva (ainakin sain sen käsityksen). Kattokaas kun raha puhuu.. eikö elämässä muuta ole?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vetosi luterilaiseen perimään kirjoitti:

Kokoomuksen puoluekokousedustaja, vanha herra vetosi puheessaan luterilaiseen perimään. Onko niin, että Kokoomus on vain luterilaisten suomalaisten puolue?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu