niin pruukattiin polttaa kaikki äänilevyt,hävittää telkkari,vanhat synnin aikaiset valokuvatkin tuli helluntai saarnaajien mielestä tuhota.Rokki ja rummut pitkä tukka olivat saarnamiesten mukaan täyttä kapinaa Jumalaa vastaan.Samoin naisten elle polven mittaiset hameet ja meikit.Nyt täytyy kysyä onko näin toimittava vielä nykyisinkin vai oliko se van helluntai saarnaajien ja nuoriso-ohjaajien keksintöä.Itse huomasin että suurinta osaa kadutti myöhemmin että heidän ohjeitaan tuli noudatettua.
ennen vanhaan kun tultiin "uskoon"
taatttaaja
3172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vieläkin pätee sama kaava, jos tullaan oikeaan uskoon.
nokiamissionuskontoon tulemisessa on toisenlaiset kaavat.
Oikeaan uskoon tuleminen ei ole ihmisten keksimien kaavojen noudattamista. Se on Jumalan tahdon noudattamista Pyhän Hengen johdatuksessa.
Miten säädöllisiä Hänen mielestä,, Uskovainen tulis olla, ja missä moraaliraja tulis olla! Kyllä Hän vastaa omantuntonne kautta !!