Ilmeisesti kreationistiset tavoitteet ovat USAssa jo vuosia olleet menossa päin honkia ja tulee turhautumia ?
Kreatioistijärjestön CSA:n (Creation Science Associationin) pomo Tom Willis, joka oli maailmanluokan Kansasin evoluutiokohun aivona 1999, on nyt kirjoittanut että evoluutit pitäisi väkivaltaisesti sulkea pois yhteiskunnasta, heidän pitäisi tehdä tiiliä elannokseen ja äänestysoikeus poistaa ja sulkea tietyistä ammateista poies.
Eli kun meitä evoluutteja Expelled-elokuvissa jne rinnastetaan tai linkitetään fasisteihin, niin heidän omissa joukoissaan pomo suunnittelee tiilentekijöiden ammattia (keskistysleirejä?) luomis-uskottomille evoluuteille, joilta on tietyt ammatit ja äänioikeus poistettu (~vrt. kuten juutalaisilta natsi-saksassa).
http://pandasthumb.org/archives/2008/06/tom-willis-shou.html#more
"The facts warrent the violent expulsion of all evolutionists from civilized society. I am quite serious that their danger to society is so great that, in a sane society, they would be, at a minimum, denied a vote in the administration of the society, as well as any job where they might influence immature humans, e.g., scout, or youth, leader, teacher and, obviously, professor."
..
"They should, perhaps, make bricks to earn enough to eat."
Kuulu kreationisti uhkaa jo väkivallalla ?
2
369
Vastaukset
- näintämämenee
Tunnettu asiahan on, että kreationistit ovat aina projisoineet evoluutioteorian puolustajiin omia pahoja puoliaan valehtelusta murhanhimoon. Nyt yksi heistä erehtyi päästelemään suustaan suoraan mitä ajatteli. Eikä kukaan varmasti edes yllättynyt.
- joku vaan
Näinköhän näemme vielä kolmannen valtakunnan meiningin tekevän paluun USA:n maaperällä?
Olisi kyllä kieltämättä mukava kuulla, millaisia ajatuksia tuo herätti palstan kreationisteissa? Onko suomalaisilla fundamentalisteilla samanlaisia haaveita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313930Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173387- 193365
- 793287
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613234- 292885
- 492801
- 542637
- 712511
- 192367