venäjä siittä seuraava.
USA näillä tiedoilla on luhistumassa!
USA näillä tiedoilla on luhistumassa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eihän viestissäsi ollut mitään tietoja, pelkkiä perustelemattomia väitteitä vaan.
eikös tämä ole keskustelu palsta...
No Japaniahan ei noteerattu aluksi minään...
Mutta kas kummaa, se pomppasi muutamassa vuosikymmenessa yhdeksi mailman johtavista teknologia valtioiden joukkoon!
Nyt moni tutkija on ennustanut kiinan tekevän samoin, huomioiden että kiina on paljon isompi ja paljon rikkaampi kuin mitä japani oli silloin!
Taas mitä USA:n tulee on niiden talous niin kuralla että edes euroopan Esko ja Iiro tyylinen avustus meidän kansojen kustannuksella ei pelasta niitä.
Eikä sellainen ole enään mahdollistakaan, kansat ei hyväksy moista..
USA talous on laskettu ottavan pohjakosketusta tämän vuoden viimeisellä neljänneksellä.
Se ei tarkoita että maan olot paranevat heti, vaan että velkataakan alla luhistuneiden kansalaisten määrä alkaa kääntyä laskuun.
Nähtävästi Seuraava Presidentte onjaakin varat sodista maan pelastamisksi.
Kun taas edellinen johto on jopa todistetusti rakentanut lentokenttien aitauksia silmällä pitäen keskitysleirimallia!
on nopeampaa kuin USAn. Siis taloudellisesti. Venäjän ei, siellä väestö on ikääntyvää. Toisaalta USAlla on jo hyvin pullat uunissa alalla kuin alalla, mutta nähtäväksi jää, miten teknologinen ja taloudellinen kehitys ja kilpailu kehittyy.
Poliittisesti sekä Kiina, Venäjä että USA pysyvät suurvaltoina edelleenkin.