Korruptoituneiden

Sukari jakaa avokätisesti rahaa poliitikoille,täysin pyyteettömästi......kuka uskoo?????
>
>Tämän lahjonnan hyötyjä on yksityinen grynderi TOIVO SUKARI.
>
>On vähän eri asia kun työväen yhdistykset ja ammattiliitot tukevat omia ehdokkaitaan,siinä mahdollinen hyöty menee miljoonalle palkansaajalle.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyllä näin on ja ajatteppas kuinka paljon ns. pimeetä rahaa on annettu pöytien alta.

Äänestä

Jyrki ja Matti ovat myyneet sielunsa Sössö Sukarille.Sössö rakentaa idioottiparkkeja,jotka pian ovat autioita "muistomerkkejä" itsenäisyyden ajan korruptoituneimmasta hallinnosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maakuntien Suomi kirjoitti:

Sukari jakaa avokätisesti rahaa poliitikoille,täysin pyyteettömästi......kuka uskoo?????
>
>Tämän lahjonnan hyötyjä on yksityinen grynderi TOIVO SUKARI.
>
>On vähän eri asia kun työväen yhdistykset ja ammattiliitot tukevat omia ehdokkaitaan,siinä mahdollinen hyöty menee miljoonalle palkansaajalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu