Sapatti pelastuksen sinetti

Vain sapatin noudattajat voivat pelastua!
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että sapattia käskyn mukaan on vietettävä "kaupungissasi" (pieni piirto). Jumala on unohtanut kokonaan maalaiset ja muut kansat.

Äänestä

Vai niin - täytyypä sitten ottaa selville
VAnhan Testamentin sapattilait ja alkaa niitä
noudattaa pienintä piirtoa myöden.

Enkö saisi sitä ennen pitää sentään kesäloman?
Sapatti on niin raskas ja työläs noudattaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihana asia kirjoitti:

Vain sapatin noudattajat voivat pelastua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu