Maantiet tukkoon ja yleislakko !

Pian ovat traktorit valmiina vaikka kepu on kieltänyt. Kyllä kuljetusyrittäjienkin jo alkaa pinna kiristyä. EU on petos ! Ennen EU:ta luvattiin
halpaa pensaa, ruokaa jne. Ne eivät toteutuneet.

Bryssel tarvitsisi kunnon ukkoskuuron ja raesateen
pyörremyrskyn kanssa.
6291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tällainen kusetus olisi mahdollinen, elleivät Hesari ja Yle olisi jo vuosikymmeniä tehneet päättäväistä työtä Suomen kansan tyhmistämiseksi ja muistin lyhentämiseksi. Onneksi en ollut vielä äänestysiässä EU:sta päätettäessä, en nimittäin tiedä olisinko antanut tuhansien muiden lailla huiputtaa itseäni. Enpähän ole nyt kanssavastuussa vanhempien virheistä. ELÄKÖÖN ITSENÄINEN SUOMI 1917-1995!!! Se on nyt kuollut, mutta herää vielä kuolleista. Irlannin esimerkki innoittaa. Kaikki toivo ei ole mennyt. Äänestyksillä ei Suomea vapauteta, mutta taipumattomalla asenteella kylläkin.

Äänestä

Kuka sitä on luvannut ja millä mandaatilla?

Äänestä
  • Kyllä suomalaisen päässä jotain vikaa on, kun se äänesti itsenäisyyden lopettamisen puolesta ainoastaan halvemman ruoan ja viinan takia - ja kaikki on niistä ajoista vain rutosti kallistunut.

    Äänestä

  • joopa joo kirjoitti:

    Kyllä suomalaisen päässä jotain vikaa on, kun se äänesti itsenäisyyden lopettamisen puolesta ainoastaan halvemman ruoan ja viinan takia - ja kaikki on niistä ajoista vain rutosti kallistunut.

    Onkos tuo ihme kun 13 vuotta on kulunut aikaa. Autot, viinakset ja lainankorot ovat halpuneet.

    Äänestä

Hevonen syö heinää,eikä ole syypää öljyn hinnan nousuun.Teette itsenne naurettaviksi tällä mieleilmauksella.Olette kuluttaneet öljyn loppuun ja nostattaneet hinnan,joten hävetkää.

Äänestä
  • halvalla? Tämä on aivan älytöntä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suunnan muututtava kirjoitti:

Pian ovat traktorit valmiina vaikka kepu on kieltänyt. Kyllä kuljetusyrittäjienkin jo alkaa pinna kiristyä. EU on petos ! Ennen EU:ta luvattiin
halpaa pensaa, ruokaa jne. Ne eivät toteutuneet.

Bryssel tarvitsisi kunnon ukkoskuuron ja raesateen
pyörremyrskyn kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu