Kumpi on suurempi uhka demokratialle, EU jonka perustuslakiin on kirjattu kaikki länsimaiset oikeudet ja vapaudet, vai nämä harvat EU-vastaiset fanaatikot, jotka tällä palstalla kiihkoilevat suorastaan silmittömästi ja ihailevat avoimesti IRA:n kaltaista terrorijärjestöä? Onko heidän oikea paikkansa mielisairaala vai rangaistuslaitos? Aika näyttää.
EU-vastaiset änkyrät ihailevat
terroristeja!
12443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eikö länsimaisiin lakeihin ja oikeuskäsityksiin kuulu, että äänestystuloksia kunnioitetaan?
On valitettavasti niin, että jatkuva kansalaisten mielipiteiden halveksunta ja äänestystulosten yli kävely voi ennen pitkää johtaa joidenkin ryhmien epätoivoisiin tekoihin demokraattisten vaikutusmahdollisuuksien puuttuessa. EU kaivaa omaa hautaansa sivuttamalla toistuvasti kansalaismielipiteet!
Kyllä EU-vastaisille terroristeille laki löytyy! Unioni rakennetaan ikuisuutta varten. Ihmisoikeudet - vauraus - vapaus. Joka vastustaa niitä, vastustaa ihmisten onnea.
sen hyväksymisen jälkeen voivat alkaa listiin toisinajattelijoita Venäjän ja Kiinan malliin...sellattia pykäliä siellä.
voi vapauden ja demokratian nimissä tuoda sellaista, mitä me emme halua. Miten byrokraattien demokratiaan voi pakottaa yli kansalaismielipiteen. Demokratiaa on se, että kansa päättää. Ei se, mitä byrokraatit vaativat.
ota vähän selvää, niin huomaat, että Eurooppaa on hallittu terrorismin konstein jo vuosia, ohjailtu terrorismilla demokratian sijasta, tälläinen asia opetetaan jo diplomaattikoulussakin, sivu 69
http://diplomacy.shu.edu/journal/new/
Tuolla erittäin huono ja vajavainen käännös asiasta vuodelta 2006, mutta selvittää asiaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000127&posting=22000000020475005#22000000020475005
tuo linkin suomennos pian kadota palstoilta, samoin edellinen kommentti? Oli vain arvaus...
tietää, englanninkielinen Wikipedia, suomenkielinen taitaa olla hieman sensuroitu versio tjtn.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Gladio
mahdat oikein tarkoittaa? että eu olisi terroristi järjestöön verrattava vai? no niinhän se eu on olet oikeassa
Euroopan unioni on olemassa, jotta natsismin ja kommunismin hirveydet eivät koskaan toistuisi. Se puolustaa luovuttamattomia oikeuksiamme totalitarismin uhkaa vastaan. 1900-luvulla Euroopassa vuoti paljon verta. EU:n ansiosta 2000-luvusta tulee rauhan ja vakauden vuosisata.
on itse EU, sanovat sitä myös fasistiseksi.
>Poliisi on joutunut käyttämään pamppuja hajottaakseen parituhatpäisen mielenosoittajajoukon, joka oli kerääntynyt parlamenttiaukiolle. "George Bush, terroristi!" oli yksi mielenosoittajien iskulauseista.>
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2008/06/661742
>Angela Merkel, a Neocon as President of the European Union
He emphasises her links with the neo-conservatives and her idea of US leadership in Europe.>
http://www.voltairenet.org/article145409.html
Tämä kirjoitus.Nythän Sin Fine näyttää olevan Demokraatinen ja EU epädemokraattisuuden huipentuma.Niin maailma muuttuu Eskoseni.