Voihan vehnäjauho!

Päräht toi kello soimaan, että kysympä vaan, et kuka hitto on keksinnä herätyskellon????
4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ne on muutenki vähä kokoja!

Äänestä
  • ekan kellon fondyypataan
    kukaan ei olis noukkinu sitä sieltä :-)

    Äänestä

  • kbasa kirjoitti:

    ekan kellon fondyypataan
    kukaan ei olis noukkinu sitä sieltä :-)

    tai lahjotetaan afrikkalaisille!

    Äänestä

  • mikhaildenisov kirjoitti:

    tai lahjotetaan afrikkalaisille!

    Joku irvaili, että mummot väsäävät villasukkia Afrikkaan.

    Mutta jos afrikkalainen on Suomessa, hän voi tarvita sekä herätyskelloa että villasukkia. Ehkä fondue maistuu myös, jos kutsut hänet syömään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mie sit heräsin kirjoitti:

Päräht toi kello soimaan, että kysympä vaan, et kuka hitto on keksinnä herätyskellon????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu