Olen muuttanut vasta Ouluun enkä ole löytänyt kunnon kirppareita. Yksi oli Alppilassa mutta se lopetti jo. Kertokaa missä niitä on ja minkätasoisia?
Missä kunnon kirpputoreja?
Hertta H.
4671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siellä Alppilassa on myös toinen kirppis. Jatkat samaa tietä pari sataa metriä Alppilaan päin niin löytyy ihan siisti paikka. Tavaratarjonnasta en osaa sanoa onko hyvää vai huonoa; riippuu mitä hakee.
Sitten on Karjasillalla Paljekirppis eli Paljetiellä Kalevan takana.
Hiukkavaarassa on Laatukirppis sellainen, missä ollaan itse myymässä ja on yleensä viikonloppuisin hyvin suosittu paikka ainakin talviaikaan. Tällä hetkellä pöytävuokrat alessa, joten taitaa olla hiljaisempaa näin kesällä.
Sitten on noita pelastusarmeijan kirppiksiä ainakin Tuirassa, linja-autoasemalla Raksilassa ja Rajakylässä sekä punaisen ristin kontti Limingantullissa.
keskustasta, isollakadulla Tuomiokirkon läheltä second hand store. Ihania vaatteita ite oon sieltä löytäny. pöytääki pari kertaa pitäny, myyntiki tosi jees. ainoa miinuspointti mun mielestä kallis pöytävuokra.
sijaitsee Limingantullissa, aika lähellä Limingantullin Prismaa. Osoite on Tyrnäväntie 16.
Samoissa tiloissa, kirpputori ihan omaksi alueekseen erotettuna, on myöskin Pohjois-Suomen realisointikeskus.
Myyntipaikkoja lienee yli 300 kpl, kirpputorilla.
Ainakin tällä hetkellä paikkavuokra on 20 e/2 viikkoa.
Aukioloajat ovat erikoisen mukavat,muistaakseni 9-19
arkisin sekä lauantaisin ja sunnuntaisin ainakin 16 asti avoinna.
Kiitos vinkeistä, lähdenkin tänään liikkeelle. Pitäisi löytää pihalle yksi korituoli ja lapsille kumppareita!