Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

koolla ei ole väliä sillä

pitkä muna ei tuo leipää pöytään sen enempää kuin pienempikään. ellei sitten ansaitse leipäänsä naimisella.
2723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mihinkä kukaan vehkeensä kehuilija/venyttelijä ei osaa ei osaa sanoa yhtikäs mitään xD

Äänestä
  • Oma, tiukka koura on parempi, kuin löysä saapaspillu....siksi on paras vain runkata! Pillun koolla on tdellakin väliä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työläinen kirjoitti:

pitkä muna ei tuo leipää pöytään sen enempää kuin pienempikään. ellei sitten ansaitse leipäänsä naimisella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu