Hassi ja biopolttoaineet

Satu se tietää mistä puhuu. 2. polven biopolttoaineteknologia on aidosti luontoa säästävää. Ja tulee se kolmaskin polvi ;-)

Se urvelo joka huutaa tällä palstalla Hassin suihkarilentojen perään on pelkkä höhheli. Yleisen edun nimissä hänen asemassaan lennetään ja sillä sipuli.
8285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei siinä haittaa lomamatkat, kun on tärkeä 2. polven biopolttoaineteknologian suunnittelu menossa.
400000 litraa polttoainetta on pieni määrä, kun suunnittelee saman aikaisesti.

Turhaa höhheli huutaa.

Äänestä
  • Varteenotettavat tutkimukset, esimerkiksi Science-lehdessä helmikuussa julkaistu, kyseenalaistavat biopolttoaineiden ilmastohyödyn. Biopolttoaineita voidaan tehdä ilmaston kannalta hyvin mutta myös erittäin huonosti.

    Siinä se Hassin tutkimus taisikin olla.

    No, niin...

    Huh, katsoin sivulleen !Ainakin tykästää lentokoneen kyydistä.

    No...veroja lisää kansalaisille. Se kai loppupäätelmä.

    Äänestä


aina kun lentelee :)

Äänestä
  • Suuri osa vihreistä ei edes tajua, mitä on 400 000 litraa kerosiiniä.

    Moni luulee sen vain olevan jotan polkupyörällä liikuteltavaa. Kun Satu sanonut ajavansa polkupyrällä)kin). Ja puita istuttaa kehitysmaihin.

    Se on siinä sitten se 400 000

    400 000 litraa = a 2000 /vuosi omakotitaloihin >200 vuotta lämmitetään taloa, 1 -reissun polttoaineella.

    Hölöpölö, sanoo vihreä. EI tajua näistä mitään. Sama kuin seinille sanoisi.

    Noita tolloja Hassi ohjailee äänynestys käyttämisellä.

    "Hölö pölö"

    Äänestä

  • se lentokone sen kuluttaa.

    Äänestä

  • ei kuluta kirjoitti:

    se lentokone sen kuluttaa.

    Satu olentoja kaikki.

    Yksi vain saa verorahojamme, liikaa.
    Monien ammattimiesten palkan Satu vetäisee tuosta vain. Ja laillisesti. Sanovat !

    Käteen jä kuussa 16 000 €. se vastaa 30 000€ kuukausiansiota.
    Ainakin 10 ammattisen palkan vie. Yksi naikkonen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


happoteräsmies kirjoitti:

Satu se tietää mistä puhuu. 2. polven biopolttoaineteknologia on aidosti luontoa säästävää. Ja tulee se kolmaskin polvi ;-)

Se urvelo joka huutaa tällä palstalla Hassin suihkarilentojen perään on pelkkä höhheli. Yleisen edun nimissä hänen asemassaan lennetään ja sillä sipuli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu