Onko Twist nimistä siideriä saatavilla enää missään kaupoissa..? Olen katsonut niiden omilta sivuilta, että niillä olisi jokin uusi makukin saatavilla, mutta kaupoissa viimeksi tota twist siideriä on ollut pari vuotta sitte..
Ei ainakaan Kouvolan seudulla ole missään kaupassa saatavilla enää tota merkkiä..
Ei ainakaan Kouvolan seudulla ole missään kaupassa saatavilla enää tota merkkiä..
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mallaskoski
Tietääkseni Twistejä löytyy hyvin ainakin kaikista Citymarketeista, usein myös K-Supermarketeista.
Makuja on kaksi, päärynä ja eksoottinen cherimoya. Lisää tietoa tuotteista löytyy vaikka www.twist.fi.
Twistit on lemppareita!
Asun Kouvolan seudulla ja olen käynyt citymarketissa katsomassa ja ei ole näkynyt..
Sama kum kävin Lahdessa ei sielläkään ollut siinä pienemmässä citymarketissa siitä launeen citymarketista en tiedä kun siellä ei käyty..
Mutta sitten taas kun viime viikonloppuna kävimme Helsingissä kehä 3:sen Jumbon citymarketissa niin sieltä löytyi vaikka kuinka monta kumpaakin makua sekä cherimojaa, että päärynän makuista.. Ostin sitten kumpaakin makua neljä kappaletta.. :) Riittävät minulle vähäksi aikaa kun en ole niin kova siiderin ystävä.. Mutta voi, että se oli sitten hyvää pitkästä aikaa.. :)
Lähetin palautetta mallaskosken siiderin tekijälle niin hänenkin mielestä Twistiä pitäisi olla Kouvolan citymarketissa, että prismassa, mutta eipä ole tullut vastaan..
Joskus vuonna 2003-2004 Twist siideri kun tuli markkinoille sitä sai Kouvolan citymarketista ja sitä oli kolmea eri makua vihreässä tölkissä päärynän maku, punaisessa omena ja keltaisessa tölkissä oli makuna kuiva omena..