Hei apinat!

Täällä muutama ateisti väittää olevansa apina.
Uskotteko ateistien puhuvan totta, vai kusettavatko he ihmisiä?
12428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

uskovaisia ihmisiksi?

Äänestä
  • olevansa ihmisiä, ateistit apinoita, olisiko niin sitten!

    Äänestä

  • Väitän monosta uskovaiseksi.

    Äänestä

Apinoitahan me, ihmiset. Maapallon ulkopuolinen äly, joka harjoittaisi ja tuntisi sekä Maan antropologiaa että luonnonhistoriaa luultavasi nimeäisi meidät Itä-Afrikan savanniapinoiksi

Heimonsa ainoaksi lajiksi ja nyt maailman joka kolkkaan levinneeksi vitsaukseksi, joka tarvitsisi jonkin uskontojaan paremman auktoriteetin rajoittamaan väestömäärää, joka on Maan ainoa todellinen ongelma. Kaikki Maan muut ongelmat voidaan johtaa siitä tosiasiasta, että meitä on aivan tolkuttomasti liikaa.

Äänestä
  • Muslimit ovat pitkään olleet kaikkein nopeimmin lisääntyvä populaatio.
    Suomeenkin hankitaan koko ajan lisää muslimeja paikkaamaan huutavaa työvoimapulaa.

    Äänestä

Pari miljoonaa Jeesusmiestä väittää Jeesuksen olevan totta, ja he kusettavat

Äänestä

mutta en ole apina, enkä pakaste sei niinku juice sano.

Äänestä

vain vihanneksia, joita hihhuleiksi kutsutaan:)

Äänestä

... 4. kurssin oppikirjana käytettävä BIOS4 (Happonen - Holopainen - Sariola jne., WSOY 2005) vertailee ihmistä ja ihmisapinoita (simpanssi, bonobot, gorillat ja orangit) ja toteaa:

"Eniten yhtäläisyyksiä on ihmisellä ja simpanssilla, joiden perimän samankaltaisuus on laskutavasta riippuen 95-99 %. Joidenkin tutkijoiden mielestä ihminen onkin kolmas simpanssilaji."

Mutta nyt, pojat, varokaa. Älkää lukeko eteenpäin, jos itsetuntonne on herkkä. "Muilla kädellisuroksilla on siitinluu, jonka avulla on helppo saada erektio. Sen sijaan miehiltä siitinluu puuttuu, ja erektion onnistumiseksi miehen täytyy - - -"

... ja niin edespäin. Ei se loppu sitten ollutkaan niin tärkeää, vai mitä ;D

Äänestä

koulussa opetettu. Etkö ole vielä käynyt ala-astetta loppuun? Kyllä sinullekin vielä kerrotaan että ihminen on kehittynyt apinasta.
Vertaa vaikka apinan ja ihmisen kasvoja ja sitten norsun ja ihmisen kasvoja. Kumpi on näyttää enemmän ihmiseltä?

Äänestä
  • "Vertaa vaikka apinan ja ihmisen kasvoja ja sitten norsun ja ihmisen kasvoja."

    Vertaat ilmeisesti omia ja apinan kasvoja? Voi olla ettei niissä paljon eroa ole:D

    Äänestä

  • tietää. kirjoitti:

    "Vertaa vaikka apinan ja ihmisen kasvoja ja sitten norsun ja ihmisen kasvoja."

    Vertaat ilmeisesti omia ja apinan kasvoja? Voi olla ettei niissä paljon eroa ole:D

    voi vain arvailla, että sinun naamaasi ja norsun persettä on mahdoton erottaa toisistaan:DD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käsinen kirjoitti:

Täällä muutama ateisti väittää olevansa apina.
Uskotteko ateistien puhuvan totta, vai kusettavatko he ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu