Mikä tapahtuma Jäähallilla

ajelin ratikalla ohi ja koko jäähallin alue oli täynnä hyvinpuettuja lapsia ja aikuisia. osallistujilla nimilaput rinnassa.
joku uskonnollinen tilaisuus ehkä?

nii-iin, eihän se minulle kuulu, mutta kun kiinnostaa silti ; )

hyvää kaupunkijuhannusta!
4212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

valtion kassasta loput viimevuoden verokertymät hyväosaisille. Valitettavasti sinua ei kutsuttu.

Äänestä
  • Ilmeisesti siellä oli ihmisiä, eli siis ei näitä kaduille kuseskelevia demareita.

    Äänestä

Siellä on joka juhannus Jehovan todistajien konventti.

Äänestä
  • ---

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


145 kirjoitti:

ajelin ratikalla ohi ja koko jäähallin alue oli täynnä hyvinpuettuja lapsia ja aikuisia. osallistujilla nimilaput rinnassa.
joku uskonnollinen tilaisuus ehkä?

nii-iin, eihän se minulle kuulu, mutta kun kiinnostaa silti ; )

hyvää kaupunkijuhannusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu