Helmiä ja sikoja

Lauloiko Amanda Pilke "Saara" leffassa oikeasti vai oliko sille laitettu toinen ääni? TAIVAALLINEN OLI TUO LAULUÄÄNI!
62798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei Amanda laulanu ite. hän kerto sen ensi-illassa Joensuussa, mutta samalla kävi ilmi, että tyttö laulaa todellisuudessa kovin kauniisti.

Äänestä

Saara lauloi Jonna Tervomaan äänellä

Äänestä
  • Mutta mitenkä se kuulosti niin nuoren tytön äänelä sitten? Miksei hän laulanut itse?

    Äänestä

  • Taira kirjoitti:

    Mutta mitenkä se kuulosti niin nuoren tytön äänelä sitten? Miksei hän laulanut itse?

    sen laulo joku ei-tunnettu laulaja(ainakaa mä en tuntenu) Se nimi lukee siel soundtracki takapuolel.. laulu on kyl jonnan ja se laulaa sitä itte vissii radios...

    Äänestä

joka laulo Amandan puolesta on muistaakseni Elisabeth Ehrnrooth..

Äänestä
  • Miksiköhän Amanda ei itse laulanut? :/ Amandallahan on aivan jumalattoman ihana ääni. Ehkä se oli liian rohkea ääni tuolle pikkutytölle, jota hän näytteli... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taira kirjoitti:

Lauloiko Amanda Pilke "Saara" leffassa oikeasti vai oliko sille laitettu toinen ääni? TAIVAALLINEN OLI TUO LAULUÄÄNI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu