Mitä Keravalla voisi harrastaa pian 4v. täyttävän lapsen kanssa? Harrastus voisi olla siis sellainen, jossa vanhempi olisi mukana. Keravan kotisivuilta ei oikein löytynyt mitään. Ideoita?
Harrastus
4-vuotiaalle?
5413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on tuo potkupallo. Isä on maalivahti ja lapsi koittaa potkia palloa maaliin isän "muka" torjuessa sitä.
uida yms.
Temppujumpat ja muskarit on vain lapsille. Kyllähän se lapsellekin tekee yleensä hyvää kun on issekseen harrastuksia kokemassa.
Joku keräilyharrastus ehkä: kirppiksiltä sitten yhdessä sopivia löytöjä tekemään. Eihän aina tarvitse lähteä ohjattuun harrastukseen, kotonakin voi tehdä yhdessä asioita, askarrella ja tehdä kotihommia, nekin ovat tuonikäisistä kivaa puuhaa ja varsinkin kun oppii/osaa sitten itse tehdä.
esim. imppaus on hyvä koko perheen harrastus, tai sitten ihan perinteinen viinan juonti Keravalaiseen tyyliin.
lääkkeesi äläkä itse puolittele annostasi.