Miksi hirvet

Tässä on jotakin kummallista että jos hirvi riepu tulee ihmisten luokse Helsinkiin se heti tapetaan, ympäristöministerin on tehtävä tämänlaatuisesta teurastuksesta loppu kertakaikkiaan ja uudet ohjeet poliisille !
Sisäministerin KOK pitää ottaa tähän kantaa !

http://www.kaleva.fi/plus/juttu735375_page0.htm
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos Muhoksen koulun pihamaalle tulee hirvi, eikä suostu lähtemään pois, niin kyllä sielläkin arvon elukka saa lyijymyrkytyksen.

Jos missä tahansa Helsingin alueella alkaisi asustaa hirviä, niin 98 % varmuudella seuraavan 24 tunnin aikana elukka olisi mukana hirvikolarissa. Ja esimerkiksi kehätiellä hirvikolari on aivan toista luokkaa kuin Ranualla. Siinä on alta aikayksikön mukana 20 autoa ja useita ruumiita. Suman purkaminen sellaisen tällin jälkeen vie poliisilta tuhottomasti voimavaroja.

Siksi on poliisille pienemmän riesan tie ampua samoin tein nämä erämaahan osaamattomat yksilöt, koska jos eivät ole hengiltä, niin ainakin kitumassa kolarin jäljiltä seuraavan vuorokauden aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EI HESAAN kirjoitti:

Tässä on jotakin kummallista että jos hirvi riepu tulee ihmisten luokse Helsinkiin se heti tapetaan, ympäristöministerin on tehtävä tämänlaatuisesta teurastuksesta loppu kertakaikkiaan ja uudet ohjeet poliisille !
Sisäministerin KOK pitää ottaa tähän kantaa !

http://www.kaleva.fi/plus/juttu735375_page0.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu