"Erityisen paljon Hitler mollasi Luftwaffen eli ilmavoimien komentajaa Hermann Göringiä, joka tunnettiin viehtymyksestään kunniamerkkeihin ja seremonioihin.
Hitler vitsaili, kuinka Göringin vaimo yllätti miehensä makuuhuoneesta heiluttelemassa marsalkan sauvaa kalsareidensa yllä.
- Minä ylennän alushousuni päällyshousuiksi, Göring vastasi ihmettelyyn."
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1548513
Taisi olla kaiken muun lisäksi varsin hauska heppu, jos vain vitsit ymmärrettiin.
Huumorimies Hitler
8
395
Vastaukset
- Hitler fani.
Muutenkin erittäin hauska mies,kaikenkaikkiaan.
- Hitler fanittaja.
Osasi maalata,hyvä arkkitehti,loistava matemaatikko ,laittoi alulle mm luonnon suojelun ja puolusti eläinten oikeuksia,ja kaikkea muutakin hyvää.
- ...paitsi että hetero
...keksi moottoritiet, monia hallinnollisia organisaatiomalleja ja suunnitteli julkisia rakennuksia, autoja ja lentokoneita, tunnetuimpana kuplafolkkarin prototyypin... Kuka muistaa mitä muuta?
- eri-mies
...paitsi että hetero kirjoitti:
...keksi moottoritiet, monia hallinnollisia organisaatiomalleja ja suunnitteli julkisia rakennuksia, autoja ja lentokoneita, tunnetuimpana kuplafolkkarin prototyypin... Kuka muistaa mitä muuta?
en luntannut, koska luulen , että kirkko myös rakennettiin, hänen piirrustustensa mukaan. Mutta, oliko Leonardo todellakin hetero, vai bi, tai homo?
- täytyy myöntää
Ei uskoisi että ilta-sanomat alkaa kertoilee näin hauskoja Hitlerin vitsejä,minä ole ollut siinä luulossa että Hitleriä on saanut vain mollata,mutta kait ne ajat on ohi menneet.
Hitler oli myös aikaansa edellä eläinoikeuksien puolesta puhuja,mainio mies kertakaikkiaan verraton eurooppalainen. - eri-mies
Hitler lienee Jeesuksen jälkeen eräs tunnetuimmista (en väitä juutalaiseksi?) aktoriteeteistä. Mutta onhan meillä elossaoleva yrittäjä, joka kertoo olleensa Venäjän tiedustelupalvelun tehtävissä (Tammi) Volvomarkkanenkin kertoi olleensa, saman tiedustelupalvelun kirjoissa. Ne STASI:n(Tiitisen) listat siis avataan ja mitä sieltltä paljastuu.... arvaan,koska osan arvaan kuka tahansa järkevä ihminen.
- Stalinilla,
tapatti ihan sairaana ihmisiä.
- masa123
Tässä aiemmin otetussa kuvakaappuksessa eri kuvateksti, joka oli kyllä melko hauska. :)
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=36711
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99622
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574