Päivän Sana 26. kesäkuuta 2008
"Älköön teidän sydämenne olko murheellinen. Uskokaa Jumalaan, ja uskokaa minuun."
Joh. 14:1 KR33/38
Näin Jeesus sanoi ja pyysi että me luotettaisi Häntä !
Luotatko Herra ?
3
123
Vastaukset
- luotamme
Herraan. Minä ainakin olen pannut toivoni Häneen ja luotan Herraan.
että meidän henkohtainen uskomme ei ole mistään , eikä kenestäkään toisesta riippuvainen.
* "Usko vaan Jumalaan ja Jeesukseen", ei mihinkään muuhun, jos et aina ymmärrä Sanaakaan niin "oikeaoppisesti", niin silloinkin tulee, ja saamme, kiitos Jumalalle, uskoa Häneen, Isään Poikaan ja Pyhään Henkeen. Siinä on koko uskonelämämme voima ja ikuinen perustus!
* Hädän hetkellä, ilossa ja surussa, masennnuksessa ja voimassa, lankeemuksissa ja tappioissa, AINA, olemme kätketyt Jeesuksessa Jumalaan, niin kukaan ei voi ryöstää meitä Hänen kädestään!
* Olemme Hänessä joka tilassa, ja joka tilassa tulee kiitää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2031443Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431139Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44836- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617