Tahdon vain sanoa että Elisalta saa ainakin ADSL liittymän, läppärin ja mokkulan vaikka luottotiedot on menny miten pahasti vaan melkee koska itellää on menny aika pahasti ja silti tässä käytellään Elisan vermeitä. Toi mokkula viellä ni se on ihan normi kännyliittymä jolla voi soittaa yms... Tilatkaa ihmeessä jos maksukykyä ettei tule lisää velkaa! :)
Luottotiedottomat HUOM!
Jotain me viellä saamme.
51416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...nitä maksuja joita Elisasta rupee tuleen niin vilkkaasti vaan sossuun ne laskut,eihän meilä luottotiedottomilla ole rahaa millä maksella,jos ei sossu maksa niin ei sitten.
Puhu sinä vaan ja usko unelmiisi...
kun yritin. Ilmoittivat että luottotiedoissassi on merkintä ja jos halut avata liittymän maksat takuusumman sekä ostat tietokoneen käteisellä. Näin siis Elisalla.
Minä taannoin joskus 6 vuotta sitten kun hankin Elisalta nettiliittymän niin takuumaksun maksettuani (muistaakseni jotain 85 e) se avattiin. ja tuon takuusumman sai vuoden kuluttua takaisin. Silloin kyllä jo olin vaihtanut operaattoria.
Jos et ole huomannut suhtautuminen luottotietomerkintään on kiristynyt huomattavasti muutamassa vuodessa.