Eliitin mukaan tilanne on nyt se, että ilmastonmuutos lisää terrorismia ja meidän pitää siis pelätä vieläkin enemmän.
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id94611.html
Aatelkaapas hetki sitä miten asiat todellisuudessa ovat. Ilmasto lämpenee ja viilenee luonnollisista syistä - näin on ollut aina läpi aikojen. Terrorismia harjoittavat FSB, Mossad, MI6 ja CIAn kaltaiset rikollisröykkiöt.
Katsokaapas lopuksi mitkä tahot ovat raportin lähteenä:
"Raportti pohjautuu Yhdysvaltain hallituksen, armeijan, yliopistojen ja YK:n tutkimuksiin ilmastonmuutoksesta."
Siis pahimmat mahdolliset propagandalaitokset mitä maa päällään kantaa. Huh huh.
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id94611.html
Aatelkaapas hetki sitä miten asiat todellisuudessa ovat. Ilmasto lämpenee ja viilenee luonnollisista syistä - näin on ollut aina läpi aikojen. Terrorismia harjoittavat FSB, Mossad, MI6 ja CIAn kaltaiset rikollisröykkiöt.
Katsokaapas lopuksi mitkä tahot ovat raportin lähteenä:
"Raportti pohjautuu Yhdysvaltain hallituksen, armeijan, yliopistojen ja YK:n tutkimuksiin ilmastonmuutoksesta."
Siis pahimmat mahdolliset propagandalaitokset mitä maa päällään kantaa. Huh huh.
Vastaukset 22
Vanhimmat
"Ilmasto lämpenee ja viilenee luonnollisista syistä - näin on ollut aina läpi aikojen."
Paitsi että koskaan ennen ilmasto ei ole lämmenyt yhtä nopeasti kuin viimeisten 50 vuoden aikana, eikä samana aikana ole havaittu mitään luonnollista syytä lämpenemiselle. Kun taas ihmisen toiminta on lisännyt hiilidioksidin määrää ilmakehässä samana aikana noin 23 %.
Missä on se fysikaalinen kaava ja reaktio jota hiilidioksidi ilmakehässä noudattaa kun se lämmittää maapalloa?
Tavaa retard vaikka tuolta:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ilmaston_lämpeneminen
http://en.wikipedia.org/wiki/Global_warming
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kasvihuoneilmiö
http://en.wikipedia.org/wiki/Greenhouse_effect
http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_opinion_on_climate_change
Hohhoijaa että samat linkit pitää laittaa retardillemme jatkuvasti muutaman päivän välein.
Pitikö jossain linkissäsi olla fysikaalinen selitys sille prosessille minkä hiilidioksidi ilmakehässä käynnistää maapallon lämmittämiseksi? No niin tai näin, niin mitää fysikaalista kaavaa ei ollut. Vain selityksiä jotka pohjautuvat poliittisiin raportteihin. Missä se tiede nyt on kun pitäisi ihan oikeasti selittää fysiikkaa käyttäen, että mitä ilmakehässä muka tapahtuu?
Miksi retard hörhöilet tuota samaa paskaa jatkuvasti muutaman päivän välein? Hohhoijaa.
Miksi spämmäät tuota harhaoppia? Miksi sinä ja harhaoppi-kaverisi ette suostu kertomaan sitä fysikaalista reaktiota jonka hiilidioksi aiheuttaa ilmakehässä lämmittäen maapalloa? Mikä siinä on niin vaikeaa?
Haukotus.
Eli onko näin, että et edes tiedä, että minkä fysikaalisen reaktion hiilidioksidi ilmakehässä aiheuttaa? Silti väität tietäväsi, että hiilidioksidi aiheuttaa maapallon lämpenemistä? Miksi auktoriteettisi eivät paljasta tätä mystistä fysikaalista reaktiota jonka hiilidioksidi ilmakehässä aiheuttaa?
Linkit ovat tuolla ylempänä. Vinkkinä: Kasvihuoneilmiö. Hohhoijaa tuota tyhmyyttäsi.
Yksikään linkkisi ei selitä sitä fysikaalista reagtiota jonka hiilidioksidi ilmakehässä aiheuttaa ja siten nostaisi maapallon lämpöä. Propagandasi on siis harhaoppia.
Nii sitä minäkin ihmettelen, että missä ovat kovat todisteet hiilidioksidin osuudesta ilmaston lämpenemiseen. Mitä hiilidioksidi tarkalleen ottaen ilmakesässä aiheuttaa. Minkä toisen aineen tai asian kanssa hiilidioksidi reagoi?
että ne hiiliatomit ovat mustia. Musta taasen kerää tehokkaasti lämpöä kun auringonvalo osuu siihen. Näin ilmassa hapen kanssa yhtyneet hiiliatomit alkavat varastoida ja säteillä ympärilleen keräämäänsä lämpöä, ja ilmasto lämpenee.
Vai miten se nyt oli?
"Ilmastonmuutoksen aiheuttamat tulvat ja kuivuus saattavat tehdä nykyisin harmittomista tartuntataudeista tappavia, varoittavat yhdysvaltalaiset tutkijat."
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=288407&search=ilmastonmuutos tauteja
Tätäkin täytyy nyt pelätä, että ihan vaan muistutukseksi.
Mihin ovat yhtäkkiä kadonneet "hiilen aiheuttama reaktio ilmakehässä" kun sää on ollut niin pirun kylmää??
Siinäpä pähkäiltävää hiilipelleille!
Lyhyt on tyhmien hörhöjen muisti. Muistelepas vaikka viime talvea etelä-Suomessa. Tai useampiakin edellisiä talvia ja kesiä. Tiedoksesi myös, että jos Suomessa sattuu nyt olemaan hieman keskimääräistä kylmempää, ei tilanne ole sama koko maapallolla. Eikä ole montaa viikkoa siitäkään, kun meilläkin koettiin melko harvinaisia helteitä jo varhain alkukesällä. Hohhoijaa.
pohjoisella pallonpuoliskolla olivat tavallista kylmemmeät! nii se on , ilmasto on aina vaihdellut paikan ja ajan mukaan ihmisestä riippumatta.
Miksi hörhöilet retard? Viime vuosi oli lämpimämpi kuin yksikään vuosi ennen vuotta 1998 satoihin tai tuhansiin vuosiin. Sama pätee kaikkin vuosiin 2001-2007.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Instrumental_Temperature_Record.png
Hohhoijaa teitä idiootteja kun kaikki pitää kieltää aivottomasti.
Missä mittakaaavassa tutkit ilmastoa. Meillä on ehkä 100 vuotta tilastotietoa ilmastosta.
Pitemmällä aikavälillä tietoa ei ole suoranaisesti, mutta jos Thames joen jäällä on luisteltu aikoinaan, niin kyllä ilmasto on ainakin näillä leveysasteilla lämmennyt.
Vastaa nyt suoraan, kun kaikki asiat tiedät, niin miten hiilidioksiidi aiheuttaa kasvihuone ilmiön.
Veenuksessa on kuuma ja sen ilmakehä on suurimmaksi osaksi hiilidioksiidia.
Onko meitä vain peloteltu ja rahastettu hiilidioksiidi tempulla, kun luontokin voi tehdä hiilidioksiidi ilmakehän.
Miten Veenuksen ilmakehä on muodostunut?
Jos sinulle retardille on todellakin noin ylivoimaisen vaikeaa lukea vastausta kysymykseesi annetuista linkeistä, niin tässä lyhyesti:
Maapallo ja mikä tahansa muukin planeetta vastaanottaa auringon lämpösäteilyä päiväpuolellaan ja säteilee lämpöä takaisin avaruuteen yöpuolellaan. Kaasukehättömillä planeetoilla lämpötilan vaihtelut vuorokauden aikana ovat suuria. Kaasukehällisillä planeetoilla kaasukehä tasoittaa lämpötilan vaihteluja ja sen sisältämät kasvihuonekaasut vähentävät lämmön säteilyä avaruuteen. Jos kasvihuoneilmiö voimistuu, nousee keskilämpötila. Niin yksinkertaista.
Venuksen ilmakehää voit opiskella tuolla:
http://en.wikipedia.org/wiki/Atmosphere_of_Venus
Muisteleppas Hohhoijaa vain itse, että mikä on tämä fysikaalinen reaktio jonka hiilidioksidi ilmakehässä aiheuttaa nostaen maapallon lämpöä? Miksi et vastaa? Jos väität jonkin linkkisi sisältävän sen kaavan, niin kopioippas se tänne, sillä yhdessäkään lähteessäsi ei ole minkäänlaista selitystä sille, että mitä oikeasti tapahtuu. Kyse on siis harhaopista kuten muinoin esimerkiksi väitteet auringon pimennyksistä.
Maailman laajuinen vero lienee eräs eliitin vanhimmista unelmista. Nyt se maailmalle annetaan ja vieläpäs siten että osa sitä oikein anelee.
Vaikka se ei aina siltä näytä (usein tosin), niin eliitti verottaa kansaa armotta niin paljon kuin se kehtaa. Kuitenkaan tappamatta lypsävää lehmää. Meiltä perittäisiin 50% tulovero jos me vain se hyväksyttäisiin. Nyt tämä hiilidioksidi_mikälie on aivopesty kansan ajatuksiin ja iso osa on valmis veron maksamaan. Helppoa kun osaa.