Riikinkukot autojen kimpussa

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1549076

Kaksi vuotta harrastaneet vahingontekoja, eikä kukaan ole tehnyt asialle mitään.

Täällä meilläpäin kuovit ovat kuulemma kiusanneet kevyenliikenteen väylällä liikkuvia ihmisiä, jopa niin, että joidenkin on pitänyt pakoon juosta.

Pienellä hauliannoksellahan noista häiriköistä pääsisi.

9

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nauravainen oon mainen

      kyllä on engelsmanneilla isot ongelmat...:)

      toivottavasti Iso-Britannia selviää kunnialla tuosta kauheasta riikinkukko-ongelmasta!
      Voisihan niiltä röyhkeiltä öykkäreilta vaikkapa evätä pysyvän oleskeluluvan ja karkoittaa jonkin toisen maan riesaksi...

    • jkkkkk

      eli kehotat siis laittomuuteen...tommosista pienistä asioista kuin kuovin hyökkääminen ei kannattais hälyä nostaa

      • Jos kuovit käyvät pikkulastenkin kimppuun, niin poliisi poistamaan häirikkölinnut. Se ei siis olisi laitonta.


      • Parempi kun uskot
        Kairakettu kirjoitti:

        Jos kuovit käyvät pikkulastenkin kimppuun, niin poliisi poistamaan häirikkölinnut. Se ei siis olisi laitonta.

        Muuttakaa muualle. Kuovit olivat siellä ennen teitä.


      • Parempi kun uskot kirjoitti:

        Muuttakaa muualle. Kuovit olivat siellä ennen teitä.

        Kaikki multakin on jääkauden jälkeisten eläinten ja kasvien maatumaa.


      • Parempi kun uskot kirjoitti:

        Muuttakaa muualle. Kuovit olivat siellä ennen teitä.

        http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806267860887_uu.shtml


    • Late Lapista

      Muutama vuosi sitten iso Ukkometso hyökkäsi tyttäreni Toyotan kimppuun, onneksi oli iso Lassie autossa, ja se antoikin Metsolle helevetinmoista kyytiä metsään !

      PS; miten meillä menee Koirakettu tonttikaupat ?

      Late Lapista.

      • Mieluiten sitä kylmää sellaista. Karhukin on tiettynä aikana rauhoitettu, mutta jos käy ihmisten ja autojen kimppuun, niin kyllä se jahdataan ja ammutaan.

        Tonttikaupoista mieluiten sähköpostitse. Tapaan ehkä jo ensiviikolla toisen niistä, jotka ovat minulta asiaa kyselleet ja siihen mennessä kävisin paikkaa katsomassa, että tietäisin jotain kertoa.


      • Late Lapista
        Kairakettu kirjoitti:

        Mieluiten sitä kylmää sellaista. Karhukin on tiettynä aikana rauhoitettu, mutta jos käy ihmisten ja autojen kimppuun, niin kyllä se jahdataan ja ammutaan.

        Tonttikaupoista mieluiten sähköpostitse. Tapaan ehkä jo ensiviikolla toisen niistä, jotka ovat minulta asiaa kyselleet ja siihen mennessä kävisin paikkaa katsomassa, että tietäisin jotain kertoa.

        Paikan katsominen sopii melkein milloin vain kun ilmoitat etukäteen, huomenna ei passaa lähdemme ostamaan paketin Mersuja tuolta Kalixin perältä !

        Late Lapista.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      234
      3473
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      62
      3062
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      65
      2653
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      34
      2547
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      81
      2112
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1909
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1875
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1842
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1702
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1063
    Aihe