Ongelmani on seuraava: olen psyykkisesti häiriintynyt, mutta kuitenkin tavalla joka ei ulkopuolisille näy. Se kuitenkin rajoittaa elämääni niin, että en pysty niihin normaaleihin asioihin mitkä ovat muille ihmisille jokapäiväisiä. Olen siis vastentahtoisesti jumissa tilanteessa ja se kalvaa minua niin paljon että kadehdin ihmisiä jotka ovat vapautuneita, heillä on parisuhde (tai edes mahdollisuus tähän), ystäväpiiri ja sosiaaliset tilanteet ovat heille helppoa kuin heinän teko.
Minunkaltaisilleni ei ole helppoa nämä nykyajan vaatimukset joissa työhaastattelussakin pitää olla ulospäinsuuntautunut ja reipas ja oma itsensä kun todellisuudessa olen sulkeutunut ja pelkään, vaikka muuten hyvä työntekijä olisinkin.
Minä kadehdin niitä ihmisiä, joilla on "pää kunnossa" - en minä niille pahaa tahdo, haluaisin vain itse kokea saman. Ja pohjimmiltaan minua hävettää kadehtiminen.
Kateus
ei nimimerkkiä
1
1201
Vastaukset
- thhh
olet mielestäsi häiriintynyt???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815