-Ja vaikersi, että vaikka gallupit ovat pilvissä, ei hyviä ehdokkaita tahdo saada millään. Etenkin uusista, nimekkäistä ehdokkaista on kuulemma persuilla pulaa. Se ensimmäinen nuori, akateeminen nainenkin on yhä Timpalla hakusessa, kuten on ollut viimeiset kolmetoista vuotta. Helppoa ei ole diktaattorillakaan, kun piiskalla tai puukolla ei saa ehdokkaita. Aika jännää.
Soini pisti itkuksi
tänään radiossa
4173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
seuraan teidän tarinoitanne sivullanne. En ymmärrä alkuunkaan, miten teidän vertaispuolueenne Persut on pahin vihollisenne. Aivan niin kuin vasemmistoliitto ja SDP, tekin tappelette henkeen vereen keskenänne. Te olette jumalattoman tyhmiä, anteeksi vain. Pahemminkin asian voisi ilmaista.
-Hajurako Soiniin on elinehto Ipulle
-Yhteistyö Soinin kanssa olisi kuoleman suudelma
-Soini ei solmi koskaan sellaisia vaaliliittoja Ipun kanssa, jossa Ipu hyötyisi ja Soini olisi antavana osapuolena: Mitä järkeä olisi sellaisessa "yhteistyössä"?
että Hänen Kirkkautensa tuhoaisi Mooseksen, mikäli Mooses näkisi Jumalan kasvot.
Samalla tavalla Soinin (PerusS:n) suuruus tuhoaisi IPUn, mikäli ne tekisivät yhteistyötä.
Johtaja = Suuri.
- 0,17%. Viduddaako?!
Muahahhahhahhaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Buohohohohohohohohohohohohohohooooooooo!!!!!!!!!!!!!