vielä hengissä...

mun elämäs on ollu kaikenlaisia ikäviä tapahtumia..oon masentunut,itsetuhoinen ja mulla on ollut suömishäiriö..oon ollut kax kertaa hoidossa ja nyt asun jonkun aikaa kuntoutuskodissa.isäpuoleni tappoi itsensä ja melkein mun perheenikin samlla kertaa jne..ei tähän mahtuisi edes kaikki asiat..mutta olen sentään vielä hengissä ja jotenkin pärjään..onko samoja kokemuksia..?
2726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On tosi surullinen tarina.
- Olen auttanut yhden kaverini elämään sanallaisesta tilanteesta.Nyt seurustelemme, ja aikomuksemme on mennä vihille.Varmaan sinullekkin löytyy tärkeä ihminen.

Äänestä

No, minut on raiskattu lapsena, suvussa molemmilla puolilla skitsofreniaa ja maanis-depressiivisyyttä, sisko ex-narkkari ja nyk.syömishäiriöinen, viilleltiin ennen molemmat, olin ongelmanuori yläasteella, lukiossa alkoi paniikkihäiriö ja masennus, sitten oli monta vuotta helpompaa kunnes taas romahdin vuosi sitten kesällä, jäin työttömäksi ja mulle diagnosoitiin kaksisuuntainen mielialahäiriö.

Mutta olen onnellinen, sillä rakastan luontoa, teen taidetta, mulla on ystäviä, sisko ja veli sekä itseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytteli86 kirjoitti:

mun elämäs on ollu kaikenlaisia ikäviä tapahtumia..oon masentunut,itsetuhoinen ja mulla on ollut suömishäiriö..oon ollut kax kertaa hoidossa ja nyt asun jonkun aikaa kuntoutuskodissa.isäpuoleni tappoi itsensä ja melkein mun perheenikin samlla kertaa jne..ei tähän mahtuisi edes kaikki asiat..mutta olen sentään vielä hengissä ja jotenkin pärjään..onko samoja kokemuksia..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu