Ovatko JT:jat

kun tuolla aloituksessa "Turkuun rakennetaan"on sellainen vastaus joka tuo sen hyvin ilmi
3272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikset hyväihminen kysynyt sitä siinä ketjussa. Pitikö mokomasta asiasta ihan oma ketju saada aikaan. Muutenkin tälläiset turhat ja mitäänsanomattomat aloitukset pudottavat hyviäkin keskusteluja pois aloitus-sivulta.

Äänestä
  • Monet osavaltiot ovat julistaneet Nigger`s -sanan laittomaksi;
    -Hommaa voi luonnostella, kuuntelemalla kuuluisan mustan laulajattaren, Billie H;n kuuluisaa levyä "Strange Fruit`s" , siihen liittyy vanha valokuva Alabamasta, Jossa paikalliset huppupäät ihailevat kättensä töitä, n. kymmentä mustaa, jotka riippuvat paikallisen tammen oksasta.

    Äänestä

on aina vain irlannis vielä töis ja sielä seurannas kokoontuu 5.eri maasta ystäviä ja kaikkia sulas sovus,puhumattakaan koko maailmasta.Oo huoleti ei oo rasisteja :)Ne käy yhes kentällä sakkina ku joskus Irlanti oli levoton maa ja mistä tuosta tietää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rasisteja kirjoitti:

kun tuolla aloituksessa "Turkuun rakennetaan"on sellainen vastaus joka tuo sen hyvin ilmi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu