"we don´t have enough"

2352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Venäläisen Gazprom-kaasuyhtiön pääjohtaja Miller hätkäytti pari viikkoa sitten povaamalla öljyn hinnan nousevan ensi vuoden aikana 250 dollariin tynnyriltä. Nyt yhdysvaltalainen energianeuvonantaja Robert Hirsch varoittaa tynnyrihinnan nousevan mahdollisesti jopa 500 dollariin 3-5 vuoden kuluessa.

"Öljyn hinta ei yksinkertaisesti tule laskemaan niin paljoa, ja syy on siinä ettei maailmassa ole öljyä niin paljoa. Ekonomistit eivät ymmärrä että geologia rajoittaa meitä tässä tilanteessa."

koko juttu:
http://takku.net/article.php/20080624125041745 ,suomennos

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nbc channel news kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=_mul8zYO_qQ&feature=related

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu