Itsenäisyyspuolueella alle 100 jäsentä,miten Itsenäisyyspuolue saa sellaisen määrän ehdokkaita esim Helsingissä,kun ei oo tietojen mukaan 1-3 ehdokasta IPULLA????
Persusissa Helsingissä on yhdessä osastossa jo 10 ehdokasta ja niitä on monta.
Joensuussa on jo 20 ehdokasta,missä ne IPUN 20 ehdokasta on jos korkeintaabn uskaltautuu 2 ehdokasta??
Mihail Simonov
Persusissa Helsingissä on yhdessä osastossa jo 10 ehdokasta ja niitä on monta.
Joensuussa on jo 20 ehdokasta,missä ne IPUN 20 ehdokasta on jos korkeintaabn uskaltautuu 2 ehdokasta??
Mihail Simonov
Vastaukset 3
Vanhimmat
ole millään osastoilla ehdokkaita, vaan piirillä on ehdokkaat. Piirillä lienee tällä hetkellä ehkä 15 varmaa ehdokasta, ja mahdollisia ehdokkaiksi nimettäviä muutama. Kun ottaa huomioon että luku voisi olla lähes kymmenkertainen, niin ei ole suureenkaan juhlaan aihetta.
On vasta nimetty. Lopusita riidellään verissäpäin tyyliin "Jos Halla-aho lähtee minä en lähde, jos Uimis lähtee minä en lähde, Rossia ei saa ottaa, Sormo menköön Vantaalle" jne. jne.
Persuilla on repivä ehdokaskaaos Helsingissä. Kaiken lisäksi Kokoomus tutkii etukäteen, ketä saa olla persujen listalla. Tosi outoa.
Koko ajan menee lisää porukkaa peruksiin, vaan toisaalta on IPU:nkin porukka sentään yli 100, parhaimmillaan 770 eli enemmän kuin IKL, Nuorsuomalaiset tai PerusS:t vielä vuonna 1996.