"Eduskunnan oikeusasiamiehen Riitta-Leena Paunion mukaan pysyvä este verenluovutukselle. Hänen mukaansa Suomen Punaisen Ristin (SPR) Veripalvelu ei ole rikkonut lakia kieltäessään homoseksiä harrastavilta miehiltä verenluovutuksen".
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Homoseksi yhä este miesten verenluovutukselle/1135237554967?ref=rss
Hyvä että joku edes tajuaa miten likaisesta touhusta on kysymys, eikä he saa luovuttaa verta. Onneksi jokin tolkku on maailmassa.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Homoseksi yhä este miesten verenluovutukselle/1135237554967?ref=rss
Hyvä että joku edes tajuaa miten likaisesta touhusta on kysymys, eikä he saa luovuttaa verta. Onneksi jokin tolkku on maailmassa.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Höh kaikkea ei pidä mennä tunnustamaan. Olen luovuttanut montaa kertaa ja vielä useammin olen saannut taka...suun ku...ia ja aina on luovutuksen jälkeen kaffeet maistuneet.
hiv lähtee verta tarvitsevaan lapseen taikka aikuiseen. Kanna sinäkin homo vastuusi maapallon elämästä, äläkä elä vain omien halujesi mukaisesti tuhoten maapalloa.
Höh oletko todella noin nuija, että luulet hivin tarttuvan vain homoseksissä? Menkää te heterot vaan panemaan niitä itähoroja ja puhukaa sitten. Turha on myös toitottaa kumin käytöstä, vai luuletteko tosiaan olevanne ainoita jotka osaavat kumia käyttää. Lisäksi on kyllä varsin yleinen harhaluulo, että heterot olisivat hivin osalta jotenkin paremmassa turvassa. Kaiken lisäksi veret kyllä testataan ennenkuin sitä kenellekkään annetaan, muutenhan homma olisi kaikinpuolin hyvin villiä.
kuten muitakin jotka ei kerro ja luovuttaa verta, SHAME!
Homoilla paljon tauteja koska peräsuoleen nussimalla tulee peniksen limakalvoille ulostebakteereita jotka aiheuttavat sen, että veressä on ties mitä taudinaiheuttajaa sekä myös tulehdusarvot ovat korkealla.
Ja niinkuin Hiv johtuu niinkuin siitä? Enpä usko, että haluaisin sinun hoidettavaksi tulla. Kun nyt sinulle kuitenkin vastasin niin sanoppas sitten, että kuinka paljon luulet niitä pöpöjä olevan itähoron värkeissä kun se " rehti " Suomalainen heteromies on vaikkapa tuon horon kymmenes asiakas sille päivälle.
bakteerien takia pannaan juomakieltoon ilman keittämistä, niin miksi veri olisi parempaa. Kyllä se veri kyrvässä kulkee joka on upputunut toisen miehen peräsuoleen. Eikö sieltä kulkeudu haavautuneeseen penikseen ja sen verenkieroon bakteereita ?
peräsuoli ison kalun jyystämistä ? Luulisi sinne niiden haavautumien tulevan ja bakteerien vereenpääsyn mahdollistamisen.
on heteroiden ja homojen harjoittaman anaaliseksin välillä? Miksei kysytä miehiltä, oletko ollut anaaliyhdynnässä joko miehen tai naisen kanssa?
kullin pyrkivän väärälle alueelle, mutta mikä on yksireikäisen miehen puolustus, muuta kun irvistellä ja mukamas nauttia pereeseen panosta. Vertavuotava pyrkii veskiin rakastelun jälkeen ja mitä hänen kultansa tekee ?
että OIKEIN suoritettu anaaliseksi johtaisi johonkin haavoihin tai vammautumiseen?
Kallion huorarallin aikaan lehdissä oli juuri siitä kun ukot haluaa huorilta nimenomaan persepanoa ja suuseksiä, koska niiden omat vaimot eivät tähän suostu. Erittäin varmojen kokemusteni mukaan ukkomiehet taas haluavat kullia perseeseen, lähes yksin omaan. Panna kun he saavat kotonaankin.
Oman mulkunnahkani räsähti pikkuisen rikki juuri kuivavittuista naista naidessani. Oli niin kännissä ettei edes vittu kostunut.
Veljeni nussi kerran akkaa yöllä jolla oli ollut kuukautiset; lakana oli ihan veressä. Oliko pieni veritartuntavaara?
Töissä meillä akat laittaa niitä verisiä tamppooneitaan ja kuukautissiteitään avoroskiksiin ja muualle. Mitä jos he eivät pese käsiään ja levittävät sitä vertaan joka paikkaan?
Entä naishoitajat jotka piikittelevät potilaitaan kuukautisverta käsissään? Ne hanskat ovat kyllä aina pakolliset, meinaan jos minuun reikiä tekevät ja sormella sitä sitten painelevat ("Missäs se suoni on...." samalla sormella kosketellen...".
Luulisi tänä päivänä jokaisen käyvän testeissä jos on ollut suojaamattomassa yhdynnässä jonkun kanssa. Pani sitten vittuun, perseeseen tai suuhun.
On muitakin tauteja kuin hiv. Kuppa leviää muuten kun kulovalkea. Hullu sellainen joka sänkyyn jonkun kanssa menee jolla ei ole negatiivista testitodistusta. Joku vuoden vanha ei kelpaa.
Itselläni on aina mukana korkeintaan puolen vuoden vanha "terveystodistus".
"Kun nyt sinulle kuitenkin vastasin niin sanoppas sitten, että kuinka paljon luulet niitä pöpöjä olevan itähoron värkeissä kun se " rehti " Suomalainen heteromies on vaikkapa tuon horon kymmenes asiakas sille päivälle."
Ottiko tuhkaluukkumies herneen nenuun?
En osaa vastata kysymykseesi, mutta totean, että tuollaiset huorannussijat pitäisi tietenkin valkata pois verenluovuttajien joukosta. En tosin tiedä, miten se tehtäisiin. Toisin kuin homot, nämä huorannussijat ovat seksuaalisesti normaaleja, mutta heidän seksikäyttäytymisensä on väärää.
Ikivanha totuus että suurin osa on bi-seksuaaleja. Käyttäytyminen sitten menee suuntaan tai toiseen. Pienempi osa on sitten täysheteroita tai -homoja.
Mitä kukin on, olkoon siitä onnellinen. Jos itse olisin hetero, toivoisin tietenkin että kaikki muut miehet olisivat homoja. Jäisi kaikki naiset minulle ja vain minulle.
Mikä heteromiehiä täten vaivaa? Sekö kun ei itse saa tehdä jotain niin muutkaan ei saa? Muistan itsekkin miten kova tupakanvastustaja minusta tuli kun lopetin tupakoinnin. Mieli kun teki polttaa. Kun aloin taas polttaa en vastustanut tupakkaa enää yhtään.
Miksi heteroita homot edes kiinnostavat?
He haluavat edes kerran kokeilla miehen kanssa.
Luulen, että ainakin jotkut äänekkäimmistä homojen herjaajista ovat vain katkeria siitä, etteivät itse uskalla toteuttaa unelmaansa seksistä toisen miehen kanssa.
vaan homofrendiäs. Olen ukkomies enkä halua kullia perseeseen enkä myöskään halua naida vaimoani perseeseen. Jos olet nainnut niin kännistä naista että nainen ei tajunnut asiasta mitään niin olet raiskannut naisen. Toivon että se kuviteltu nainen tekee rikosilmoituksen raiskauksesta mutta sehän on vain kuviteltu juttu koska kaltaisesi homo ei naisiin koske.
Keitelköön itseään vaan vapaasti padassa.
Elkää edes unta nähkö että olisi tuollaisia unelmia heteromiehillä. Pelkkä ajatus inhottaa. Mutta onneksi tämä päätös tuli voimaan. Sillä jos joudun sairaalaan niin en saa likaista verta. Hyi.
Siellä sekä heteromiehet että naiset pääasiassa vaihtavat kokemuksia anaaliseksistä!
Kuinka "saastaista".
Minä inhoan ajatusta anaalisexistä. Kun on se oikea aukkokin olemassa. Ja paljon parempi. Jos nainen semmoista vonkaa, lähden lätkimään ja lujaa.
samanlaisia. Toiset inhoavat etanoitakin. Ja toiset syövät niitä himolla! Tajuutko?
ennen verenluovutusta.
luovuttaa, sitä ei halua kukaan.
Toisaalta ihan ok juuri tuo asenne että hiv-tartunta tai aids on homojentauti.
Auttaa paljon kun ajattelutapa jatkuu ja hiv räjähtää heteroväestön keskuudessa.
Sitä saa mitä tilaa:
http://www.mediuutiset.fi/doc.te?f_id=1290915
erittäin tarkkoja ehkäisyn ja seksiturvallisuuden suhteen. Riippuu tietysti yksilöstä, mutta ne fiksummat siis. Itse en suostu koskaan suojaamattomaan yhdyntään puolitutun kanssa eikä yhtä kertaa lukuunottamatta kumppanikaan olisi suostunut.
Voi todella olla pian niin, että verenluovutuskielto joudutaankin asettamaan heteromiehille. Heh.
Antaa ajan kulua. Se kyllä tekee tehtävänsä. :-)
jälkeen, vai käydäänkö sontasella kullilla kusella josta pidellään sormin kiinni ? Pesettekö kätenne edes toimituksen jälkeen ? Hyi hel yk yök pitää men oks
kiinnostaa?