Niitä hyödynnetään vielä tänäkin päivänä.
Toivottavasti nyt on kommunistien taidoista ollut hyötyä ja saatu arvokasta tietoa jolla estetään terroristien suorittamat joukkomurhat.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2008/07/668754
Toivottavasti nyt on kommunistien taidoista ollut hyötyä ja saatu arvokasta tietoa jolla estetään terroristien suorittamat joukkomurhat.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2008/07/668754
Vastaukset 4
Vanhimmat
Guantanamossa on kiinalaisten kommunistien syytä.Kiina pitäisi laittaa sotaoikeuteen kidutuksista.Ha,ha,haa.Kyllä täällä on nyt vitsikästä porukkaa.
"suurin osa sen käsikassaroista, Latinalaisen Amerikan diktaattoreista, oli saanut koulutuksensa Amerikkojen koulussa, Yhdysvaltain sotilaskoulussa Panaman kanava-alueella (School of Americas). Vuosien aikana Amerikkojen koulu on kouluttanut 56 000 sotilasta, joukossa Latinalaisen Amerikan pahamaineisimmat kiduttajat. Kansan suussa koulua kutsuttiinkin murhaajien kouluksi."
http://www.pakolaisapu.fi/pakolaisinfo/lat_amerikka.html
"Monia sissiryhmiä opastettiin kidutuksen käyttöön ja "pehmeisiin kohteisiin" kohdistuvan terrorin käyttöä"
http://static.wikipedia.org/new/wikipedia/fi/articles/w/e/s/Western_Hemisphere_Institute_for_Security_Cooperation_cf61.html
keksitty, kiitämme vasemmistoa kiduksen keksimisestä.
Kiitos.
on enää vain vasemmistolaisissa diktatuureissa, kuten esim. venezuelassa ja kuubassa